Ірану пригрозили наслідками за подальше уникання компенсацій за збиття літака МАУ

Міжнародна група з координації допомоги жертвам збитого літака МАУ під Тегераном пригрозила Ірану наслідками за подальше уникання обговорення компенсацій родичам загиблих

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Ірану пригрозили наслідками за подальше…
Фото: Pixabay

Зокрема, група вимагає, щоб Іран підтвердив готовність брати участь у переговорах щодо відшкодувань за збиття рейсу МАУ до 5 січня 2022 року.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу МЗС України.

Зазначається, що представники Канади, Швеції, Британії та України, провели віртуальну зустріч 16 грудня. Вони обговорили ситуацію з униканням іранською стороною обговорення відшкодування та надіслали ще один запит.

"Однак, з огляду на очевидне небажання Ісламської Республіки Іран конструктивно та вчасно вирішувати це питання, у нашій відповіді Ірану зазначається, що іранська сторона має до 5 січня 2022 року підтвердити свою готовність брати участь у переговорах з Координаційною групою, після чого нам доведеться дійти висновку, що подальші спроби домовитися про відшкодування з Іраном марні. Координаційній групі доведеться серйозно розглянути інші шляхи вирішення цього питання в рамках міжнародного права", – йдеться у повідомленні.

Зауважимо, у неділю, 21 листопада, в іранському військовому суді розпочалися слухання у справі катастрофи пасажирського літака МАУ. На ньому були присутні десять військових різних рангів, яких підозрюють у скоєнні цього злочину. Втім, тоді Іран не вийшов на перемовини з групою.

Нагадаємо, раніше в Офісі генпрокурора пояснили, чому Іран не розкриває імена підозрюваних у збитті літака МАУ.

Довідка: 8 січня 2020 року невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 рейсу PS752 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ). Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня 2020 року Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

30 грудня 2020 року в МЗС України заявили, що розмір компенсацій сім'ям загиблих в катастрофі літака МАУ в Ірані мають визначити під час переговорів.

17 лютого 2021 року Україна заявила, що сподівається у досудовому порядку вирішити з Іраном ситуацію довкола катастрофи українського літака біля Тегерану.

20 лютого Військова прокуратура Ірану завершила розслідування катастрофи літака МАУ і готує обвинувальний акт, щоб передати справу до суду

17 березня Іран оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака авіакомпанії МАУ в січні 2020 року.

6 квітня стало відомо, що у справі про збиття літака МАУ 10 іранським посадовцям висунули звинувачення.

26 квітня американські ЗМІ із посиланням на перехоплений запис переговорів іранських чиновників повідомили, нібито влада Ірану від самого початку знала причину катастрофи літака МАУ, проте перші три дні навмисно приховувала її.

За словами секретаря Ради національної безпеки та оборони (РНБО) України Олексія Данілова, Україна схильна вважати атаку на літак МАУ в Ірані терактом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme