Лукашенко пропонує створити гуманітарний коридор до Німеччини для біженців

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував створити гуманітарний коридор для нелегальних мігрантів до Німеччини

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Лукашенко пропонує створити гуманітарний…
Фото: Getty Images

Таку ініціативу, за словами прес-секретарки Лукашенка Наталії Ейсмонт, він озвучив під час телефонної розмови з в.о. канцлера Німеччини Ангелою Меркель.

Зокрема, Меркель має провести перемовини з Євросоюзом стосовно гуманітарного кордону, повідомляє Depo.ua із посиланням на "BELTA".

Йдеться про коридор для двох тисяч нелегальних мігрантів, які перебувають на кордоні Білорусі та Польщі. При цьому, Лукашенко буцімто пообіцяв повернути всіх інших мігрантів на їхню батьківщину.

За словами Ейсмонт, станом на зараз на території Білорусі перебувають близько семи тисяч нелегальних мігрантів. Водночас, вона додала, що країна вже почала виконувати свою частину угоди і сьогодні, 18 листопада, з Мінська до Багдаду вилетіли 374 біженців.

Прес-секретарка Лукашенка додала, що решта нелегалів відмовляються повертатися до Іраку, втім, Мінськ готовий працювати над цим питанням.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на білорусько-польському кордоні перебувають понад дві тисячі нелегальних мігрантів із Близького Сходу. Їхня кількість же може збільшитись.

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme