"Матеріал не став сюрпризом": Венедіктова відреагувала на фільм-розслідування "Офшор 95"

Генпрокурор Ірина Венедіктова відреагувала на фільм-розслідування "Офшор 95" щодо ймовірного зв'язку між офшорними компаніями, бенефіціарними власниками яких є президент Володимир Зеленський, його найближче оточення та олігарх Ігор Коломойський

Редактор стрічки новин
"Матеріал не став сюрпризом": Венедіктов…
Фото: Facebook Ірини Венедіктової

За словами генпрокурорки, матеріал фільму-розслідуванні "Слідства.Інфо" "Офшор 95" для працівників правоохоронної системи "не став і не міг стати сюрпризом".

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Як і багато хто, завершила перегляд фільму авторства редакції "Слідство. Інфо". Журналісти припускають, що цілий ряд офшорних володінь мають безпосередній стосунок до топ-менеджменту держави. Як юрист і людина, що обіймає посаду генерального прокурора, я не маю права робити будь-які коментарі щодо цього і давати оцінки запропонованій глядачеві екранізації. Єдине, що можу сказати – лише те, що будь-якого роду інформація, що має стосунок до діяльності "ПриватБанку", давно перебуває в розпорядженні наших колег із НАБУ, перевірялась раніше, і перевіряється зараз практично "під мікроскопом". Іншими словами, для працівників правоохоронної системи весь цей матеріал не став і не міг стати сюрпризом", – написала Венедіктова.

Водночас генпрокурорка висловила сумнів у достовірності матеріалу.

"Юристи, вибачте, сприймають матеріал юридично, а не сценічно", - зазначила вона.

Венедіктова також запевнила, що Офіс генпрокурора не гальмує справи "ПриватБанку", як на це натякають у фільмі.

"Хочу сказати про те, що мене по справжньому зачепило: і професійно, і по-людськи. Автор намагається натякнути глядачеві, що Офіс генпрокурора в певній мірі "пригальмовує" розслідування справ із орбіти "ПриватБанку". Так, прямо про це в сюжеті не сказано, але запах легко вловлюється.  Рішуче заявляю, що манера, в якій підноситься цей натяк на нашу бездіяльність - чиста спекуляція.

Особисто я взяла на себе відповідальність зсунути з мертвої точки розслідування цих кримінальних проваджень. Аудиторія вже не згадає всі подробиці і складнощі, з якими ми зіштовхувались: від небажання або, якщо хочете, страху правоохоронців приймати процесуальні рішення, до серцевих нападів у експертів", – наголошує Венедіктова.

Вона також пояснила, що інформація, яку хотіли отримати від Офісу генпрокурора автори розслідування, є закритою, оскільки вивчається правоохоронцями у рамках декількох кримінальних проваджень.

"Хочу звернутися до журналістів "Слідство.Інфо", яким була надана відповідь на їхній запит. В своєму листі співробітники управління інформаційної політики ОГП відзначили, що запитувана  вами інформація вивчається детективами  НАБУ і прокурорами САП в рамках розслідування різних кримінальних проваджень. Вибачте, але Офіс генпрокурора не працює і не може працювати на художній результат і глядацькі симпатії від переглядів фільмів вашого авторства. Природньо, що така інформація на цьому етапі є закритою і ніхто не в праві її надати, не порушивши закон, про що добре знають детективи і прокурори", - написала Венедіктова.

Генпрокурорка наголосила, що твердження у фільмі, що запит журналістів був проігнорований – "помилка, яку я прошу виправити".

Венедіктова про фільм-розслідування "Офшор 95" - допис у ФБ ч.1Венедіктова про фільм-розслідування "Офшор 95" - допис у ФБ ч.2Венедіктова про фільм-розслідування "Офшор 95" - допис у ФБ ч.3

Нагадаємо, 3 жовтня проект "Слідство.Інфо" після опрацювання документів Pandora Papers оприлюднив фільм-розслідування "Офшор 95". Журналісти частково підтвердили, що офшорні фірми Володимира Зеленського та його оточення з 2012 року отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов'язаних з олігархом Ігорем Коломойським.

Pandora Papers – глобальний витік документів, з яких стало відомо про секретні активи, таємні угоди та приховані статки найбагатших людей з усього світу. Над документами з проекту Pandora Papers працювала команда з понад 600 журналістів зі 117 країн світу – члени The International Consortium of Investigative Journalists (ICIJ). Вони впродовж року досліджували 11,9 млн офшорних документів, які стали публічними після витоку.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme