Меркель зверталася до мене виключно "пан президент", – Лукашенко

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко розкрив подробиці телефонних розмов із в.о. канцлера Німеччини Ангелою Меркель

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Меркель зверталася до мене виключно "пан…
Фото: Getty Images

За його словами, вона зверталася до Лукашенка виключно, як до президента Білорусі.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на інтерв'ю де-факто лідера країни для BBC.

"Що стосується, як вона до мене зверталася, я, звичайно, можу вам це сказати, вас це не влаштує. Візьміть стенограму у німців і подивіться, як до мене зверталася. Виключно "пан президент". А я до неї звертався "пані канцлер", – наголосив Лукашенко.

Де-факто очільник Білорусі зауважив, що його не хвилює, чи визнає Захід легітимність.

"Пан президент у Білорусі – він же пан Лукашенко. Послухайте, Мені наплювати на те, що в Євросоюзі ви думаєте про президента Білорусі. Мене обирав не Євросоюз. Ви мене не визнаєте чверть століття. Мене обирає білоруський народ", – підкреслив він.

Нагадаємо, що у попередні дні де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко мав дві розмови із очільницею німецького уряду Ангелою Меркель.

Після другої розмови у Лукашенка заявили про налагодження контактів із ЄС.

Глава Польщі Анджей Дуда повідомив, що країна не буде визнавати домовленостей в.о. канцлера Німеччини Ангели Меркель із де-факто президентом Білорусі Олександром Лукашенком щодо міграційної кризи.

Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme