На білорусько-польскому кордоні зареєстрували 170 мігрантів з Іраку, які повернуться додому
Міністерство закордонних справ Іраку зареєструвало на білорусько-польському кордоні 170 іракських мігрантів, які хочуть повернутися на батьківщину
- Новини Depo.ua
-
16 листопада 2021 14:54
Їх планують вивезти додому з Білорусі вже у четвер, 18 листопада.
Про це у вівторок повідомив офіційний представник іракського МЗС Ахмед ас-Саххаф, передає Depo.ua з посиланням на Shafaq News.
"Наразі ми зареєстрували 170 людей, які бажають добровільно повернутися до Іраку з району на кордоні між Білорусією та Польщею", – зазначив ас-Саххаф.
За його словами, іракські дипломати завершують координацію з питань логістики з адміністрацією аеропорту в Мінську, щоб здійснити спеціальний авіарейс для повернення біженців додому.
Варто додати, що за даними МЗС Іраку, на польсько-білоруському кордоні перебуває щонайменше 571 іракець. Хоча 170 з них хочу повернутися додому, решта – не бажає летіти в Ірак. Є ймовірність що наразі на кордону з Польщею перебуває більше іракців. Через напружену ситуацію їх важко виявити та підрахувати.
Нагадаємо, напередодні стало відомо, що на білорусько-польському кордоні перебувають понад дві тисячі нелегальних мігрантів із Близького Сходу. Їхня кількість же може збільшитись.
Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.
Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.
Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.
10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.
14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.
Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News