Нідерландська прокуратура запропонувала три варіанти фінансової компенсації родичам жертв рейсу MH17

Прокуратура Нідерландів оголосила про можливі суми компенсації родичам пасажирів збитого росіянами над Донбасом малайзійського "Боїнга"

Журналіст відділу новин
Нідерландська прокуратура запропонувала…
Фото: Pixabay

Усіх родичів загиблих пасажирів рейсу MH17 поділили на три категорії.

Перша категорія – чоловіки та дружини, партнери, діти, батьки, які проживали разом із загиблими, передає Depo.ua із посиланням на "РИА Новости". Їм пропонується компенсація розміром 40 тис. євро.

Друга категорія - діти, які не проживали із загиблими батьками, або батьки, які не жили разом із загиблими дітьми – мають отримати по 35 тис. євро.

Категорії №3 - брати, сестри, бабусі, дідусі, тітки, дядьки, племінники, племінниці – пропонується компенсація розміром 30 тис. євро.

Нагадаємо, що учора, 20 грудня, у Гаазі прокурори у справі MH17 звинуватили Гіркіна та ще трьох терористів у розстрілі малайзійського "Боїнга" та смертях 298 людей на борту.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Раніше нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на дослідженні обставин незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17, оскільки хотіла отримати більше ясності щодо ролі, яку Україна відіграла у цій катастрофі.

Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не був повністю закритий.

У парламенті Нідерландів попросили провести це розслідування ще в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулись до Росії та України з проханням про співпрацю. 

Водночас, українські урядовці неодноразово заявляли, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та, спираючись на аналіз наявних ризиків, повідомляла про збройний конфлікт і запроваджувала заборони на польоти цивільної авіації. Спочатку не можна було літати нижче, ніж півтора кілометра, потім нижче від ешелону 7 900 метрів. 14 липня 2014 року Україна запровадила заборону літати нижче 9 800 метрів.

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme