Німеччина відмовилася приймати нелегальних мігрантів із Білорусі
Офіційний Берлін відхилив пропозицію Білорусі відкрити кордони для двох тисяч мігрантів із Близького Сходу, які зараз перебувають на території республіки
Німеччина вважає "гуманітарний коридор" для біженців небезпечним як для себе, так і для інших країн Євросоюзу.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Reuters.
Позицію Німеччини щодо питання нелегальних мігрантів озвучив речник уряду Штеффен Зайберт.
"Ідея створення гуманітарного коридору до Німеччини для 2000 мігрантів не є рішенням, прийнятним для Німеччини чи ЄС", – сказав Зайберт.
Своєю чергою, де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко продовжує вимагати від Німеччини вирішити міграційну кризу.
"Я чекаю відповіді ЄС на питання про 2000 біженців і прошу забрати цих людей у нас", – сказав Лукашенко під час зустрічі з губернатором прикордонної з Польщею Гродненської області.
Нагадаємо, раніше Лукашенко похвалився тим, що канцлерка Німеччина Ангела Меркель нібито визнає його легітимність. Водночас Лукашенко знову повторив, що не надає значення тому факту, що його легітимність не визнає світ
Довідка: 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.
Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.
Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.
10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.
14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.
Читайте також: Мігрантські війни: Чи направить Лукашенко свою армію біженців в бік України
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua