UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Пенітенціарна служба Грузії показала, чим харчується голодуючий Саакашвілі: Влада взялась перевіряти, чи це законно (ФОТО, ВІДЕО)

Спеціальна пенітенціарна служба Міністерства юстиції Грузії розповсюдила відео- та фото-кадри нібито на підтвердження своєї заяви про припинення голодування Міхеіла Саакашвілі

Журналіст відділу новин
Пенітенціарна служба Грузії показала, чи…
Фото: Скріншот

Водночас Служба держінспектора Грузії розпочала перевірку законності отримання та оприлюднення цих кадрів.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Sputnik Грузия".

На відео видно, що Саакашвілі сидить у приміщенні, ймовірно, медичного кабінету, та споживає щось із їжі. На фото – соки, пюре та сухі суміші для дітей.

Пенітенціарна служба Грузії показала, чим харчується голодуючий Саакашвілі

За словами омбудсмена Грузії, з 30 жовтня на прохання голови медичного департаменту Спеціальної пенітенціарної служби та медперсоналу в'язниці Саакашвілі у невеликих кількостях споживав соки та мінераловмісні пюре.

Йому буцімто сказали, що прийом рідини та добавок становить медичну необхідність, і вони мають замінити ліки.

Саакашвілі у невеликих кількостях споживав соки та мінераловмісні пюре

Як затримали Саакашвілі

1 жовтня прем'єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив про затримання Саакашвілі.

Він не говорив про будь-які подробиці затримання третього президента країни. Лише наголосив, що грузинські правоохоронці провели операцію "на вищому рівні". 

При цьому, за його словами, силовики мали інформацію про маршрут пересування Саакашвілі в напрямку Грузії з України.

Пізніше у мережі з'явилося відео із затриманим Саакашвілі. Повідомлялося, що політик перетнув кордон нелегально.

Українські прикордонники проводять внутрішнє розслідування через виїзд Саакашвілі з України до Тбілісі.

У Грузії заявили, буцімто Саакашвілі готував державний переворот і політика затримали у межах заздалегідь спланованої секретної операції.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що Саакашвілі прибув до Грузії виключно з метою внести дестабілізацію. Отже, вона не може помилувати третього президента, оскільки хоче бути "чесною перед людьми, які постраждали від його режиму".

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що використовує всі свої можливості задля повернення в країну затриманого у Грузії українця Саакашвілі.

Натомість прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі повідомив, що Саакашвілі зможе повернутися в Україну лише після відбуття всього тюремного терміну на батьківщині, де він був засуджений до шести років ув'язнення.

Нині Саакашвілі перебуває у Руставській в'язниці неподалік від Тбілісі. Він оголосив голодування і заявив, що воно "триватиме до кінця життя". Крім того, Саакашвілі заздалегідь відмовився від медичної допомоги в разі втрати свідомості та будь-якого медичного втручання.

Особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів, що Саакашвілі має рідкісне захворювання – таласемію. Медик заявив, що стан третього президента Грузії погіршився і йому потрібна госпіталізація.

Однак Спеціальна пенітенціарна служба Грузії спростувала інформацію про погіршення стану здоров'я Саакашвілі та запевнила, що він отримує призначені ліки.

Тюремники Саакашвілі розповіли також, що він відмовився сидіти у камері з іншою людиною і попросився до одиночки.

Крім самого третього президента, правоохоронці затримали ще трьох його соратників.

Що відомо про справу Саакашвілі

На батьківщині Міхеіл Саакашвілі є підозрюваним у кількох кримінальних справах.

Зокрема, 23 березня 2014 року Саакашвілі викликали для свідчення в головну прокуратуру Грузії, плануючи допитати його з приводу помилування ним 2008 року чотирьох високопоставлених співробітників департаменту конституційної безпеки МВС Грузії – Ґії Аланія, Автанділа Апциаурі, Александра Гачави та Міхеїла Бібілурідзе, засуджених як фігурантів справи про вбивство 28 січня 2006 банківського службовця Сандро Ґірґвліані, а також за протиправні дії на адресу його знайомого Левана Бухаідзе.

28 липня того ж року третього президента країни було звинувачено в перевищенні повноважень при розгоні опозиційної акції в листопаді 2007 року, розгромі телекомпанії "Імеді" та вилученні власності у засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі.

13 серпня Саакашвілі було висунуто звинувачення в розтраті бюджетних коштів. За даними грузинської прокуратури, Саакашвілі витрачав державні кошти на кухарів, масажистів, готелі та оренди яхт. Зокрема, його звинувачують, що в період із 2009 по 2012 роки лише на косметичні процедури для себе та сім'ї він витратив близько $450 тис.

Через це Саакашвілі залишив Грузію і до останнього часу не повертався додому.

1 жовтня стало відомо, що проти Саакашвілі у Грузії відкрили нову кримінальну справу. Він зі своїми соратниками нібито "планували вбивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу".

Нагадаємо, дещо раніше повідомлялося, що Саакашвілі жорстко відмовився від госпіталізації в лікарню. Він заявив, що ситуацію може вирішити або його звільнення з тюрми, або смерть. На це прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі відповів, що "у будь-якої людини є право на самогубство". 

Водночас українська омбудсмен Людмила Денісова заявила, що дії грузинської влади щодо Саакашвілі є катуванням.

Згодом повідомлялося, що стан здоров'я Саакашвілі критично погіршився. Він також схуд на 20 кілограмів від моменту оголошення про голодування у Руставській тюрмі.

Читайте також: Червона тюрма: Чому тюремники люблять Саакашвілі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme