Порошенко розповів, чим небезпечна для України купівля електроенергії у Білорусі
Імпорт електроенергії із Білорусі може загрожувати Україні втратою енергетичної незалежності
Також відновлення купівлі електроенергії у держави-сусідки свідчить про неспроможність подолати енергетичну кризу та розгубленість очільників профільного міністерства.
Таку думку висловив п'ятий президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу "Прямий", передає Depo.ua.
"Закупівля електроенергії у Білорусі – пастка. Побачите, Білорусь припинить нам постачати електроенергію при температурі мінус 15 – мінус 20. Щоб саме зараз, підсадивши нас на голку, вдарити, щоб було ще болючіше",– сказав Порошенко.
За словами очільника партії "Європейська Солідарність", купівля електроенергії у Білорусі небезпечна, оскільки у найбільш скрутний момент Лукашенко може відключити енергетичний експорт в Україну.
Також Порошенко висловив готовність прийти на спеціальне засідання РНБО, присвячене енергетичній кризі, та поділитися своїми пропозиціями та думками щодо забезпечення енергетичної незалежності країни.
Нагадаємо, 21 листопада в Білорусі повідомили про відновлення експорту електроенергії до України. За даними відомства, постачання електричної енергії до України здійснюється згідно з підписаним контрактом на листопад 2021 року.
Довідка: 27 жовтня ЗМІ писали, що Україна може відновити імпорт електроенергії з Білорусі від 1 листопада. Уже вже 1 листопада окружний адміністративний суд Києва скасував заборону щодо аукціонів на імпорт електроенергії з Білорусі та Російської Федерації у листопаді 2021 року.
2 листопада Білорусь надала Україні 500 МВт електроенергії, але відбулося це за запитом української сторони у рамках контракту про надання аварійної допомоги, а 6 листопада Міністерство енергетики Білорусі офіційно повідомило про відновлення експорту електроенергії до України.
Однак 17 листопада білоруські ЗМІ з посиланням на Міністерство енергетики Білорусі повідомили про припинення імпорту електроенергії до України з 18 листопада.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua