Рада звільнила міністра оборони Тарана: Хто займе його місце

Верховна Рада 3 листопада звільнила Андрія Тарана з посади міністра оборони

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин
Рада звільнила міністра оборони Тарана:…
Фото: Андрій Таран / Facebook

Міністр подав заяву про свою відставку напередодні, 2 листопада.

Про це стало відомо під час пленарного засідання парламенту у середу, передає Depo.ua.

Відставку Тарана підтримала більшість народних депутатів. Йдеться про 341 голос. Своєю чергою, проти звільнення міністра оборони не проголосував жодний народний обранець.

Попри те, що Тарана вважають пов’язаною з Єрмаком, експерти вказували на головну проблему міністра - доволі низький рівень комунікації. Міністерство оборони - не та державна інституція, керівник якої має не вилазити з телеефірів, однак за останні місяці навколо армії було кілька гучних скандалів, які влада інформаційно програла.

Зауважимо, що про кадрові зміни одним із перших повідомив народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура. За його словами, більшість таких рішень монобільшість ухвалила під час засідання фракції.

Качура також додав, що на посаду міністра оборони України має "зайти" чинний міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков. Парламентарі можуть проголосувати за його призначення вже у четвер, 4 листопада. 

Хто такий Олексій Резніков та що про нього відомо

Олексію Резнікову 55 років. Народився виріс і вчився він у Львові, де у 1991 році став співзасновником брокерської компанії "Галицькі цінні папери" (Galicia Securities). За три роки отримав Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю.

В 1999-2002 роках був заступником голови Центру розвитку українського законодавства в Києві, після чого заснував компаню "Правіс", пізніше відому як "Резніков, Власенко і партнери", а ще пізніше – як "Magisters" (в результаті злиття з юридичною фірмою "Магістр і партнери"). Що цікаво, у 2009 і 2010 роках його компанія ставала переможцем рейтингу Chambers Europe Awards.

В 2004 році Олексій Резніков був адвокатом кандидата в президенти Віктора Ющенка у Верховному Суді України у справі про визнання виборів президента України недійсними (справа завершилась перемогою Ющенка і призначенням перевиборів – так званого "третього туру"). А вже у 2005 році він представляв інтереси опонентів Ющенка-президента – консорціуму "Інвестиційно-металургійний союз" у справі про реприватизацію "Криворіжсталі" (справа завершилась поразкою ІМС і поверненням заводу у власність держави з подальшою реприватизацією).

За даними досьє на сайті kievvlast, серед інших клієнтів Резнікова були Олександр Роднянський і Борис Фуксман, Савік Шустер, Володимир Гусинський, група DCH Олександра Ярославського, ФК "Металіст" (щодо звинувачень в порушенні принципів fair play), корпорація "Інтерпайп". Партнером Резнікова в юридичному бізнесі був Сергій Власенко.

ЗМІ повідомляють, що за результатами роботи Резніков отримав прізвисько "Peacemaker" ("Миротворець") через те, що більшість конфліктних кейсів йому вдавалося привести до мирного врегулювання.

Потім пішов у політику. У 2008-2014 роках був депутатом Київської міської ради VI скликання, куди пройшов від Блоку Миколи Катеринчука. У Київраді був членом комісії з питань правопорядку, регламенту й депутатської етики. З червня 2014 року – депутат Київської міської ради VII скликання. Голова Комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих. 19 червня 2014 року був обраний заступником міського голови Віталія Кличка – секретарем Київської міської ради.

З квітня 2016 року по вересень 2018 року був заступником КМДА з питань провадження самоврядних повноважень. До повноважень його відносилося: здійснення повноважень КМДА з питань реалізації державної політики у сферах розвитку місцевого самоврядування, внутрішньої політики, міжнародних відносин, туризму, реклами, охорони культурної спадщини, освіта, культура, соціальний захист, молодь та спорт, відповідає за проведення реформ у сферах децентралізації, місцевого самоврядування та інших сферах життєдіяльності міста Києва тощо.

4 березня 2020 року, внаслідок "перезавантаження уряду", Резніков отримав посаду віце-прем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Фаховість Олексія Резнікова, як юриста і як переговорника-медіатора сумнівів не викликає. Тому можна не сумніватись, що ставши міністром оборони, він принаймні наведе лад в організації роботи міністерства і зупинить той процедурний бардак, який спостерігається там з моменту призначення міністром Андрія Тарана.  

З іншого боку, Резнікова називають підконтрольним Офісу президента політиком. 

Нагадаємо, 1 листопада народний депутат від "Слуги народу" Олександр Качура повідомив про кадрові рішення, які нардепи від монобільшості ухвалили під час засідання фракції. 

Читайте також: 5 нових міністрів: Хто і чому очолить оборону, економіку, екологію, МінТОТ і стратегічну промисловість

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme