Росія продовжує тримати біля кордону з Україною цілу армію, – ОБСЄ

Незважаючи на завершення російських військових навчань "Захід-2021", біля кордону з Україною досі залишаються 19 батальйонно-тактичних груп Збройних сил Російської Федерації
 

Журналіст відділу новин
Росія продовжує тримати біля кордону з У…
Фото: МО РФ

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк вважає, що Росія має надати роз'яснення з цього приводу у рамках Віденського документу ОБСЄ.

Про це він заявив під час засідання Постійної ради ОБСЄ 7 жовтня у Відні, інформує Depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"На тлі того, що 19 батальйонно-тактичних груп все ще перебувають на кордоні після закінчення військових навчань "Захід 2021", російська сторона все ще має виконати заходи щодо прозорості відповідно до Віденського документу 2011 року, як це було рекомендовано на спільному засіданні Постійної ради та Форуму безпекового співробітництва 14 квітня. Це – питання поваги до цієї Ради та поважних делегацій, а також стосується зобов’язань Росії у рамках ОБСЄ", – заявив Цимбалюк.

Український посол нагадав, що весною цього року на тлі масового нарощування військ Росією біля кордону з Україною спостерігалося різке зростання кількості обстрілів з боку збройних формувань Росії в ОРДЛО, що лише засвідчило керованість конфлікту з боку Кремля.

"Паралельно СММ ОБСЄ засвідчує відчутні та систематичні обмеження оперативних можливостей на окупованих територіях. Це передбачає глушіння сигналу безпілотників, загрози безпеці, невиправдані обмеження під приводом COVID-19 та перевірки безпеки тощо – відома російська модель поведінки, яка триває роками. Чи існує якесь інше пояснення того, що понад 90% усіх цих обмежень діяльності СММ відбуваються на окупованих територіях, особливо в прикордонних районах, як не намір Росії приховувати свою протиправну діяльність на цих територіях?", – зазначив Цимбалюк.

Він також нагадав про рішення Росії закрити спостережну місію ОБСЄ на пунктах пропуску "Гуково" та "Донецьк",

"Це свідчить про плани Росії продовжувати безперервні поставки озброєння та особового складу через неконтрольовану ділянку кордону, що може призвести до подальшої ескалації конфлікту", – пояснив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні.

Як відомо, у квітні 2021 року Україна активувала Віденський документ ОБСЄ від 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Він передбачає механізм надання роз'яснень Росією стосовно суттєвого зростання військової присутності Збройних сил РФ вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях.

Проте, наразі Росія відмовляється виконувати свої зобов'язання за Віденським документом.

Нагадаємо, 9-16 вересня пройшли спільні навчання збройних сил Росії, Білорусі та низки інших країн азійського регіону "Захід-2021", які пройшли поблизу північного кордону України.

Експерти відзначають, що спільні військові навчання "Захід-2021" Росія може використати як форму тиску на Мінськ. Зокрема, для того, щоб змусити де-факто президента країни Олександра Лукашенко підписати інтеграційні документи для входження республіки у склад РФ.

Читайте також: "Захід-2021": Чим російсько-білоруські військові навчання загрожують Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme