Розвідка США розповіла про 9 маршрутів військ РФ у разі вторгнення в Україну, – NBC News (КАРТА)

У ЗМІ оприлюднили можливі сценарії вторгнення Росії в Україну, які отримала американська розвідка  

Редактор стрічки новин
Розвідка США розповіла про 9 маршрутів в…
Фото: nbcnews.com

Розвідка США повідомляє, що на Росії розглядають 9 можливих варіантів військового вторгнення в Україну.

Про це повідомляє американський телеканал NBC News з посиланням на джерела в розвідувальних агенціях США, передає Depo.ua.

За даними розвідки, Росія повністю приготувала до бойової готовності 100 батальйонно-тактичних груп, кожна з яких складається від 800 до 900 військових.

Також повідомляється, що президент Росії Володимир Путін нібито відправив шість із семи підрозділів російського спецназу, у кожному з яких є від 200 до 300 фахових бійців.

Можливі напрямки вторгнення Росії

Джерела телеканалу зазначають, що є два найбільш масштабні сценарії, які по суті становлять тактику оточення з обох боків – військові підрозділи одночасно заходять з різних сторін, щоби оточити українські сили в так званому "котлі".  За одним із цих двох сценаріїв, Росія має намір захопити все Лівобережжя, на якому розміщена половина особового складу Збройних сил України, включно з найбільш фаховими підрозділами.

Варіанти вторгнення Росії лютий 2022

Російські танковий та механізований контингент, як зазначається у публікації, буде рухатися в напрямках Дніпра, оточуючи Полтаву й Харків. Відразу з боку тимчасово окупованих територій Донбасу рушать сили піхоти за трьома маршрутами, перекриваючи вихід до узбережжя Азовського моря. А з Криму вилетять військові гелікоптери, які будуть підтримувати сили піхоти атаками з повітря.

"У росіян є варіант висадки десанту з моря та повітря на узбережжі Чорного моря біля Одеси, щоби створити "коридор" суходолом до тимчасово окупованої території Молдови вздовж Дністра, де також є російський військовий контингент. За оцінкою американців, біля узбережжя України Росія дислокувала підводні човни та п’ять десантних кораблів. Ще шість десантних кораблів повинні надійти найближчими днями", – йдеться у публікації.

Варіанти вторгнення Росії в Україну - з боку Молдови і Чорного моря

Інший варіант наступу, за інформацією джерел телеканалу, розглядається з півночі, з боку кордону Чернігівської області з Росією та білорусько-українського кордону. У цьому наступі російські угруповання будуть рухатися на південь до Житомира і південний-схід до Києва, щоби оточити ці міста. За оцінкою американців, у нападі будуть застосовувати наземну артилерію, кібератаки та наземні підрозділи.

Американські розвідувальники прогнозують, що через хороший стан автодоріг у цих регіонах російські танки можуть сягнути Києва менше, ніж за дві доби. Російська армія розташувала два зенітно-ракетних комплекси С-400 "Тріумф" на території Білорусі, що дозволить їм контролювати повітряний простір і збивати українські літаки.

Вторгнення Росії варіанти - з боку Білорусі

За інформацією джерел телеканалу, у цій атаці росіяни мають намір почати артилерійський вогонь уночі, включно із застосуванням балістичних ракет середньої дальності. Їхніми мішенями будуть склади з боєприпасами, системи протиракетної та протиповітряної оборони, військові станції зв’язку та іншу критичну інфраструктуру ЗСУ.

"Росія планує знищити здатність української армії боронитися в перші кілька годин наступу через кібератаки, зокрема на електростанції, щоби військові в різних частинах країни втратили можливість комунікації між собою. Одночасно із цифровими атаками військові інженери та підрозділи піхоти матимуть завдання роз’єднати частини українського війська фізично, захоплюючи мости і переправи", – зазначається у публікації.

Крім того, американські розвідувальники оцінюють кількість можливих втрат серед цивільного населення в близько 50 тисяч загиблих і поранених.

Американський військовий експерт Роб Лі вважає, що Росія здатна здійснити масові атаки на українські летовища в перші 20-30 хвилин атаки.

Крім того, на думку Лі, російське військове командування намагатиметься уникнути великих втрат серед цивільного населення, а зосередиться на знищенні особового складу ЗСУ, почасти, щоби виправдати вторгнення в очах власних громадян.

Водночас, на думку Лі, Росія все ще може передумати та здійснити менш масштабну атаку, наприклад на Донбасі, або спробувати скинути український уряд і призначити більш прихильний до Росії, уникнувши широкомасштабних бойових дій.

Нагадаємо, раніше німецьке видання Spiegel повідомило, що США попередили європейських союзників по НАТО про дату імовірного початку вторгнення Росії в Україну. Це 16 лютого. 

11 лютого президент США Джо Байден 11 лютого провів онлайн-зустріч зі світовими лідерами країн НАТО, обговоривши з ними загрозу вторгнення військ Росії в Україну. На зустрічі були голова НАТО Єнс Столтенберг, премʼєр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, премʼєр-міністр Канади Джастін Трюдо, президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, премʼєр-міністр Італії Маріо Драгі, президент Польщі Анджей Дуда, президент Румунії Клаус Йоганніс, голова Європейської Ради Шарль Мішель, президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme