Санкції – це єдина мова, яку розуміє Путін, – заступник голови МЗС Польщі

Захід повинен більш рішуче реагувати на агресивні дії Росії
 

Редактор стрічки новин
Санкції – це єдина мова, яку розуміє Пут…
Фото: Paweł Jabłoński/Facebook

Заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський вважає, що зараз Захід має вести переговори з Росією досить рішуче і лише за умови посилення санкцій.

Про це він сказав в ефірі "Польського радіо", передає Depo.ua.

"Вести переговори потрібно рішуче… Якщо Росія не відмовиться від своїх агресивних дій, то санкції мають продовжуватися та посилюватися. Це єдина мова, яку розуміє Путін", – заявив польський дипломат.

Яблонський зазначив, що важливим для Заходу є виконання зобов'язань щодо солідарності з Україною.

"Україна з 2014 року, де-факто вже вісім років, перебуває у стані війни. Навіть якщо вона менш інтенсивна, ніж у 2014 році, там все ще відбуваються зіткнення, гинуть люди. Якщо ми зобов'язалися, що підтримуватимемо і гарантуватимемо незалежність України, то не можемо зараз відмовлятися від цих зобов'язань лише тому, що Путін нас чимось налякав", – заявив заступник глави МЗС Польщі.

Також він зазначив, що зараз на Заході може бути озвучена думка, що Росію потрібно вислухати та зрозуміти її позицію, але поки РФ не перестане порушувати міжнародне право та не відмовиться від окупації частини України, її не можна визнавати раціональним партнером.

Нагадаємо, 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки". Державний секретар Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України на переговорах із Росією. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення Росії в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.

10 січня відбулася друга серія переговорів. Проходили перемовини за зачиненими дверима, тривалість їх склала майже вісім годин.

Після переговорів голова російської делегації заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – не озброювати усіх членів НАТО, які увійшли до складу Альянсу за останні 25 років, тобто усі постсоціалістичні країни. Делегація США на переговорах із Росією відмовилася обговорювати ультимативні вимоги. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme