Соколова оприлюднила документи розвідки про операцію з захоплення "вагнерівців" (ВІДЕО)

Журналістка Яніна Соколова опублікувала документи розвідки, які свідчать про підготовку в Україні до спецоперації з затримання найманців ПВК "Вагнер"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Соколова оприлюднила документи розвідки…
Скірншот

Зокрема, документи підтверджують, що фінальний етап операції перенесли згідно з рішенням вищого воєнно-політичного керівництва.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на допис Соколової у Facebook.

За її словами, документи їй "підкинули" флешкою біля робочого офісу декілька днів тому. Вона з колегами вважають ці документи оригінальними, через що вони ухвалили рішення про оприлюднення.

"Опублікованих нижче документів ви не бачили ніде. Вони публікуються вперше. Сподіваюся – стануть ще одним аргументом в бік організації чесного розслідування, яке можете каталізувати тільки ВИ. Ви – громадянське суспільство", – йдеться у дописі.

На думку журналістки, цих документів не мали ні ТСК у Верховній Раді, ні розслідувачі Bellingcat. Зокрема, один із документів – це доповідна записка начальника Головного управління розвідки Міноборони Василя Бурби міністру оборони Андрію Тарану, датована 22 червня 2020 року і завізована 1 липня 2020 року.

Інший документ – це затверджений Бурбою звіт про проведення "Авеню", підписаний начальником спеціального резерву ГУР Міноборони Юрієм Семенюком 4 серпня 2020 року. 

У звіті, зокрема, вказується, що СБУ передали матеріали щодо 138 осіб, а для відправки за маршрутом Москва – Мінськ – Стамбул було сформовано групу з 48 найманців. Також через турфірму було придбано квитки на літак "Turkish Airlines" сполученням Мінськ – Стамбул для  33 осіб на 25 липня та для 14 осіб на 27 липня.

"Проте після рішення вищого воєнно-політичного керівництва України про перенесення дати вильоту здійснено бронювання та закупівля авіаквитків на 30.07.2020 на 33 особи та на 01.08.2020 на 14 осіб (друга група) та медичні страховки", – йдеться у звіті. 

При цьому у документі не вказано, хто саме ухвалював рішення. Втім, у ГУР вирішили "вважати спеціальний захід "Авеню" проведеним", а витрати на нього у сумі 719 382 гривні і 34 копійки – "виправданими".

Соколова оприлюднила документи розвідки про операцію з захоплення "вагнерівців"Журналістка Яніна Соколова опублікувала документи розвідки, які свідчать про підготовку в Україні до спецоперації з затримання найманців ПВК "Вагнер"Звіт ГУР про операцію "Авеню" по захопленню вагнерівцівДокументи ровідки про хід операції по вагнерівцяхЗвіт проведення операції по захопленню вагнерівцівЗвіт ГУР про захоплення вагнерівцівДокументи про зрив операції вагнерівцівГУР оголосило операцію вагнерівців зірваною

Нагадаємо, вчора, 17 листопада, проект Bellingcat оприлюднив розслідування щодо зриву спецоперації з затримання бійців ПВК "Вагнер". За висновками розслідування, яке тривало рік, українська військова розвідка планувала захопити 33 найманців російської приватної військової компанії "Вагнер" 25 липня 2020 року. Це мало статися після приземлення їхнього літака, який летів із Мінська до Стамбула, в Україні під вигаданим приводом.

Посадка літака мала стати останнім етапом складної операції військової розвідки за підтримки внутрішніх спецслужб, аби виманити та заарештувати російських найманців, причетних до бойових дій на сході України. Однак за кілька днів до того, як літак мав вилетіти з Білорусі, президент Зеленський досягнув угоди про припинення вогню з Росією та російськими гібридними військами на Донбасі. Угода мала набрати чинності 27 липня і, за даними журналістів, спонукала Офіс президента відкласти операцію на п’ять днів. Про це автори повідомляють із посиланням на колишнього начальника Головного управління розвідки Василя Бурбу та інших колишніх співробітників спецслужб. За словами Бурби, голова ОП Андрій Єрмак запропонував перенести операцію на тиждень після того, як стало відомо про угоду щодо припинення вогню. Бурба натомість пропонував затримати операцію на чотири дні. Зрештою її вирішили перенести на п’ять днів.

При цьому у Bellingcat зазначають, що не змогли підтвердити факти цих переговорів у Офісі президента, адже представники ОП відмовилися від інтерв'ю з розслідувачами. 

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк, коментуючи розслідування Bellingcat про операцію щодо так званих "вагнерівців",  заявив, що розслідування майже повністю ґрунтується на "інтерв'ю з кількома відставниками з розвідки та спецслужб, зокрема з паном Бурбою" та не робить жодних висновків про те, що хтось щось "злив". 

Довідка: 29 липня 2020 року в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких є бойовики з Донбасу. Уже 14 серпня Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, віддав затриманих під Мінськом "вагнерівців" Росії.

18 серпня головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення "вагнерівців", відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

6 вересня народний депутат Володимир Ар'єв оприлюднив протокол СБУ з прізвищами "вагнерівців", а також їхні квитки на рейс до Стамбула.

22 липня Шевченківський районний суд столиці зобовʼязав Державне бюро розслідувань почати досудове розслідування щодо можливого вчинення главою України Володимиром Зеленським та його оточенням державної зради через зрив операції із затримання членів ПВК "Вагнера".

Читайте також: "Вагнергейт" за версією Bellingcat: Які проблеми очікують на Зеленського і Єрмака

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme