США запропонували Росії перевірити бази НАТО на предмет розміщення "Томагавків", – ЗМІ

США запропонували Росії обговорити можливість перевірки баз НАТО у Румунії та Польщі  

Редактор стрічки новин
США запропонували Росії перевірити бази…
Фото: Pixabay

Білий дім готовий обговорити надання Росії можливості переконатися у відсутності на базах протиракетної оборони НАТО в Румунії та Польщі наступальних крилатих ракет "Томагавк".

Відповідне повідомлення направила Адміністрація США у Москву, передає Depo.ua з посиланням на Bloomberg.

Зазначається, що пропозиція має на меті розвіяти побоювання Москви, що ці пускові установки можуть бути використані для завдання удару по Росії. При цьому будь-яка домовленість буде досягнута лише після обговорення цього питання з союзниками, передусім з Польщею та Румунією, і передбачатиме відповідні заходи щодо перевірки західними країнами низки російських баз.

Також, як пише видання, пропозиція США спрямована і на досягнення порозуміння з Росією щодо зменшення напруженості довкола України.

У вівторок на прес-конференції президент Росії Володимир Путін заявив про загрозу через бази НАТО в Польщі та Румунії.

"Тепер пускові установки протиракетної оборони є в Румунії і скоро будуть у Польщі. А там стоять установки Mk 41, на які можна встановлювати "Томагавки" — це вже не протиракети, а ударні системи, які покриватимуть нашу територію на тисячі кілометрів. Хіба це не загроза для нас?" – заявив він.

Однак, як свідчать дані НАТО, установки "Іджіс", розміщені в тих країнах, є суто оборонними та спрямовані на знешкодження балістичних ракет, запущених з Ірану. Ракети "Іджіс" не можуть нести боєголовки та призначені для знищення балістичних ракет за межами атмосфери й технічно не здатні збивати ракети дальнього радіуса дії з Росії.

Румунія стверджує, що російські офіційні особи можуть відвідати її об'єкт, якщо буде виконана відповідна вимога до Росії. Польща також може погодитися на допуск РФ для перевірки протиракет в обмін на інспекцію в Калінінградській області, яка межує з нею. Проте наразі не зрозуміло, чи погодиться Росія надати США доступ до своїх ракетних об'єктів.

Офіційної відповіді на пропозиції США Москва поки не дала. 

Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки". 

НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme