Центр стратегічних комунікацій назвав 61-у єгерську бригаду фейковою

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки поширив заяву, що 61-ї окремої піхотної єгерської бригади не існує в природі
 

Журналіст відділу новин
Центр стратегічних комунікацій назвав 61…
Фото: 61-а окрема піхотна єгерська бригада

За даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, такого підрозділу як "61-а окрема піхотна єгерська бригада" не існує в природі.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Центру.

В Центрі звернули увагу на заяву "61-ї окремої піхотної єгерської бригади" про намір "застосовувати зброю проти мігрантів, які прориватимуться з Білорусі" (хоча згодом там же було уточнено, що не проти самих мігрантів, а проти диверсійних груп, які можуть маскуватись під біженців).

"Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з'ясував, що ця ФБ-сторінка не має відношення до ЗС України. А саме, що такого підрозділу як "61-а окрема піхотна єгерська бригада" не існує в природі. Простіше кажучи, він є фейковим. В складі ЗС України є тільки "61 окрема піхотна бригада корпусу резерву", яка жодних заяв не робила" – заявили в Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Водночас у мережі можна знайти докази, які вказують на легітимність 61-ї окремої піхотної єгерської бригади. Зокрема, 21 серпня 2020 року Генеральний штаб ЗСУ на своїй верифікованій сторінці розміщував інформацію про цю бригаду і навіть тегав її Facebook-сторінку.

Нагадаємо, 14 листопада прес-служба 61-ї окремої піхотної єгерської бригади заявила, що військовослужбовці будуть жорстко діяти щодо осіб, які маскуватимуться під мігрантів і намагатимуться проникнути до України через Білорусь.

Як відомо, 8 листопада з Білорусі до Польщі вирушила велика колона мігрантів. За інформацією низки ЗМІ, її супроводжували озброєні люди. Повідомлялося, що сотні мігрантів сидять на схилах або стоять на дорозі до КПП "Брузги – Кузниця". Нелегали прагнуть потрапити через сусідню з Білорусією Польщу до інших країн Європейського Союзу.

Згодом нелегали на кордоні з Польщею почали штурмувати огорожу. Сталася стрілянина. Під вечір нелегальні мігранти на кордоні з Польщею припинили штурм огорожі та встановили табір.

Вранці 9 листопада до табору мігрантів на кордоні із Польщею наблизилася велика група силовиків. Білоруських спецпризначенців зафіксували польські військові. Ввечері того ж дня дві групи мігрантів таки змогли прорватися з Білорусі до Польщі. Однак усіх їх згодом заарештували.

10 листопада експерт із зовнішньополітичних питань фракції СДПН у Бундестазі Нільc Шмід запропонував залучити Україну до розв'язання проблеми біженців на білорусько-польському кордоні.

Читайте також: Єгері і тероборона: Як Україна захищатиметься від мігрантів Лукашенка

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme