У НАТО відреагували на вимогу Росії вивести сили Альянсу з Румунії та Болгарії

У НАТО прокоментували нову вимогу Росії у "гарантіях безпеки" стосовно виведення військ Альянсу з Болгарії та Румунії

Журналіст стрічки новин
У НАТО відреагували на вимогу Росії виве…
Фото: NATO / Facebook

Заступник генерального секретаря Альянсу Мірча Джоане наголосив, що Росія не може вирішувати, де сили НАТО будуть розміщуватись.

Про це він сказав в інтерв’ю румунському порталу Digi24, передає Depo.ua.

"Питання щодо розміщення сил НАТО на його території – це не питання для обговорення. Робота НАТО, а також те, де та в якій конфігурації – залежно від потреб безпеки –ми розміщуємо наші військові сили – це не справа Російської Федерації", – обурився Джоане.

За його словами, НАТО теж не дозволяє собі вказувати, де РФ розміщувати чи не розміщувати власні сили на своїй території. Водночас погрози, які лунають з боку РФ, заступник генсека назвав "абсолютним анахронізмом".

"Це повернення в до складних періодів європейської історії – ідеї, що можна погрожувати військовим вторгненням сусідній європейській державі, суверенній, незалежній та демократичній. Це – справжня червона лінія, а не та, про яку каже керівник дипломатії в Москві", – підсумував Джоане.

Нагадаємо, 9 січня у Женеві (Швейцарія) відбувся перший раунд переговорів США і Росії щодо "гарантій безпеки". На 10 січня заплановано двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності.  12 січня відбулося засідання Ради НАТО – Росія, а 13 січня – обговорення в ОБСЄ.

Державний секретар Ентоні Блінкен виключив можливість поступок у питанні територіальної цілісності України на переговорах із Росією. Він наголосив, що переговори ведуться не для того, аби піти на поступки перед загрозою вторгнення Росії в Україну через вісім років після того, як вона окупувала Крим.

10 січня, відбулася друга серія переговорів. Проходили перемовини за зачиненими дверима, тривалість їх склала майже вісім годин.

Голова російської делегації – заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков – заявив, що Росія фактично поставила перед Заходом ультиматум – НАТО має відмовитись від "матеріального освоєння" (озброєння) цілої низки країн. Йдеться про держави, які увійшли до складу Альянсу після 1997 року (за останні 25 років) – фактично, про всі постсоціалістичні країни. Втім, сам Рябков, коментуючи шанси втілення таких вимог РФ у реальність, зазначив, що це – малоймовірно.

Читайте також: Відповідь НАТО: Чому тепер Росії доведеться діяти, і чим це загрожує Україні

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme