У Путіна пояснили, чому Росія не відведе війська від українського кордону
Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що РФ зараз не відводитиме свої війська від українського кордону
- Новини Depo.ua
-
17 січня 2022 10:22
За його словами, російська армія залишиться біля України як "запобіжні заходи та реакція Росії на напругу в регіоні на недружню атмосферу".
Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу CNN, передає Depo.ua.
"Вважаємо за потрібне тримати там війська, враховуючи напружену ситуацію і дуже недружній клімат, створений різними навчаннями бойової авіації НАТО, літаками-розвідниками НАТО, натовською військовою інфраструктурою, що наближається до наших кордонів", – пояснив Пєсков.
За його словами, такий розвиток подій підвів відносини РФ та НАТО до "червоної межі". Пєсков зауважив, що російська сторона "не може більше терпіти", цю ситуацію, яка нібито створює "реальну загрозу безпеці Росії".
"І це було головною причиною, з якої президент Путін сказав: "Хлопці, для нас це реальна загроза"... Ми спостерігаємо поступове вторгнення НАТО на територію України зі своєю інфраструктурою, своїми інструкторами, запасами оборонного та наступального озброєння, навчання українських військових тощо", – додав речник.
На Росії вкотре заявили, що нікому не загрожують військовою операцією, але будуть змушені вжити контрзаходів у разі подальшого розширення Альянсу.
Нагадаємо, 8 січня державний секретар США Ентоні Блінкен одразу після закритого засідання країн-учасниць НАТО відкрито звинуватив Росію в ескалації напруги уздовж українського кордону і цілеспрямованому пошуку причин для нападу. Він порівняв Росію з лисицею, яка збирається напасти на курник, виправдовуючи це тим, що кури загрожують її безпеці.
11 січня США заявили, що кожна країна має право на вільний вибір зовнішньополітичного курсу, у тому числі на інтеграцію у військові та економічні міжнародні об'єднання, цілі яких не суперечать Статуту ООН.
12 січня 2022 року відбулось засідання Ради НАТО – Росія. Країни-члени НАТО відмовилися виконувати ультимативну вимогу Росії про неприпустимість вступу нових членів до лав Альянсу.
13 січня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Швеція і Фінляндія відповідають стандартам оборони НАТО та можуть приєднатися до Альянсу найближчим часом за наявності політичного рішення. Це питання постало в обох країнах через неадекватні дії Росії поблизу західних кордонів. Зі свого боку Росія пригрозила Швеції "наслідками" за приєднання до НАТО.
Читайте також: Україна і "НАТО-плюс": Що передбачає ідея США і наскільки вона реальна
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News