У Путіна заявили, що справа "скіфського золота" може отримати продовження

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росії належить ретельно проаналізувати подальші судові перспективи у справі про "скіфське золото"

Журналіст відділу новин
У Путіна заявили, що справа "скіфського…
Фото: Telegram-канал МОКАН_Zнає!

Це свідчить про те, що після перемоги України на Росії хочуть продовження судового розгляду.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на росЗМІ.

Пєсков наголосив, що нині "належить найретельнішим чином проаналізувати подальші судові перспективи щодо відстоювання наших (російських, – ред.) інтересів".

"І потім виконати ті юридичні процедури, які можливі для продовження цього процесу", – підсумував речник Володимира Путіна.

Водночас офіційний представник російського Міністерства закордонних справ (МЗС) Марія Захарова наголосила, нібито рішення суду Амстердама щодо "скіфського золота" створює "небезпечний прецедент" і "ставить під сумнів подальші перспективи співпраці музеїв".

На її думку, суд, вирішивши передати "скіфське золото" Україні, керувався виключно політичними мотивами. 

Що відомо про справу "скіфського золота"

Виставка "Крим: золото і таємниці Чорного моря", в якій налічувалося понад 500 експонатів з кількох музеїв Криму (так зване "скіфське золото"), була відкрита в археологічному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі (Нідерланди) з 7 лютого по 31 серпня 2014 року, однак через тимчасову окупацію Росією Криму не повернулася в кримські музеї.

Колективний позов про повернення експонатів до музею Алларда Пірсона подали чотири кримські музеї. Українська влада заявила, що артефакти не є власністю музеїв, а належать державі Україна. Музей в Нідерландах вирішив не передавати експонати до рішення компетентного судді або ж угоди між сторонами.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама постановив повернути українській державі експонати виставки "Крим: золото і таємниці Чорного моря".

Судді вирішили, що золото залишиться у музеї Пірсона ще впродовж трьох місяців – часу, відведеного на апеляцію, адже ще до вердикту обидві сторони заявляли про наміри оскаржити рішення, якщо воно буде не на їх користь.

Суд також постановив, що Україна має компенсувати витрати на зберігання колекції музею Алларда Пірсона в Амстердамі.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення суду по "скіфському золоту".

У листопаді 2020 року у справі про "скіфське золото" в Амстердамі призначили нового суддю. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав рішення Апеляційного суду Амстердама щодо відводу судді у справі про "скіфське золото" "важливою перемогою".

22 квітня 2021 року у Нідерландах відновили слухання у справі щодо приналежності "скіфського золота".

26 жовтня Апеляційний суд Амстердама визнав "скіфське золото" українською власністю та постановив передати його Україні.

Президент України Володимир Зеленський відразу ж відреагував на таке рішення суду й наголосив, що спершу Україна поверне "скіфське золото", а згодом – і сам тимчасово окупований країною-агресором РФ півострів Крим.

У Києві очікують, що експонати повернуться в Україну вже незабаром. Українська влада заявляла також, що ці експонати повернуть в кримські музеї після деокупації півострова.

Нагадаємо, у Путіна агресивно відреагували на заяву Володимира Зеленського про повернення Криму. За словами його прес-секретаря Дмитра Пєскова, така заява президента України є буцімто "територіальною претензією".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme