У Зеленського розповіли, чи вплине закон про олігархів на Коломойського
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що включення особи до реєстру олігархів впливатиме на її репутацію на зовнішніх і внутрішніх ринках та спонукатиме обирати між видом діяльності
Реєстр має змусити олігархів замислитись щодо виду своєї діяльності.
Про це Подоляк розповів у інтерв’ю виданню "Бабель", передає Depo.ua.
"Ми сподіваємося, що реєстр впливатиме на репутацію тієї чи іншої людини на зовнішніх і внутрішніх ринках. Ми хочемо, щоб людина, яка потрапляє до реєстру, замислилася: або вона займається політикою, або медіа, або конкретною галуззю. Вона має вибрати, і тоді вона випаде з реєстру", – пояснив він.
За словами посадовця, згодом будуть ухвалені "ще якісь уточнювальні закони", які регламентуватимуть той чи інший напрям, зокрема, лобізм.
"Ти в парламент можеш зайти за квотою будь-якого бізнесмена, але при цьому ти повинен позначитися як лобістська група", – наголосив Подоляк.
Він додав, що законопроект не буде "безболісним" для бізнесмена Ігоря Коломойського.
"Не думаю, що Ігор Валерійович хоче провести решту життя в Україні та не розвивати бізнеси, які в нього є в цілій низці країн. Так, в Україні все ще можна вести "сірий" бізнес, але ми хочемо це змінити, і тоді тихої гавані в Ігоря Валерійовича тут не буде. Він і тут не зможе займатися бізнесом. Жоден великий бізнесмен, який надає перевагу "сірим" чи "чорним" схемам або схемам оптимізації, займатися бізнесом тут не буде", – підсумував він.
Нагадаємо, дещо раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що відомство не може наповнювати реєстр олігархів до ухвалення закону. Після ухвалення документу в Україні стане можливим моніторинг всіх громадян, які можуть підпадати під закон про олігархів.
Довідка: За словами новообраного голови парламенту Руслана Стефанчука, антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами. Він уточнив, що це стосуватиметься таких сфер, як політика, масмедіа і монопольний вплив на економіку.
Водночас законопроект №5599 про олігархів, ініційований президентом Володимиром Зеленським, було передано до Венеційській комісії за ініціативи уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової та чотирьох фракцій Ради – "Опозиційної платформи – За життя", "Голосу", "Батьківщини" та "Європейської Солідарності".
16 вересня у Венеційській комісії підтвердили, що отримали на розгляд законопроект Зеленського про олігархів.
"Венеційка" планує ухвалити рішення щодо українського законопроекту №5599 на своєму 129-му пленарному засіданні 15-16 грудня 2021 року.
Наприкінці вересня стало відомо, що законопроект про олігархів відправлять на розгляд "Венеційки" повторно.
Читайте також: Закон про олігархів: З кого почнуть – із Порошенка чи з Коломойского
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua