Україна скерувала до Німеччини прохання щодо перегляду рішення про "Північний потік-2"

"Оператор ГТС України" скерував до Міністерства економки та захисту клімату Німеччини прохання про перегляд рішення щодо сертифікації російського газогону "Північний потік-2"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Україна скерувала до Німеччини прохання…
Фото: "Укртрансгаз"

За словами глави "Оператора ГТС" Сергія Макогона, аргументи української сторони можуть вплинути на сертифікацію "Північного потоку-2" у виді "нових обставин".

Про це Макогон повідомив на своїй сторінці у Facebook, пише Depo.ua.

"ОГТСУ звернувся до Федерального міністерства економіки та захисту клімату ФРН щодо перегляду рішення про вплив сертифікації оператора "Північний потік-2" на безпеку постачання газу до Німеччини та інших країн ЄС. Бо вважаємо, що наші аргументи можуть сприйняти як нові обставини, здатні вплинути на позицію профільного міністерства ФРН", – йдеться у повідомленні.

Макогон додав, що "Оператор ГТС" використовує всі можливості, аби бути почутими. Зокрема, йдеться про комунікацією з Єврокомісією, міжнародними партнерами та учасниками газового ринку.

Україна скерувала до Німеччини прохання щодо перегляду рішення про "Північний потік-2"

Нагадаємо, у жовтні першу нитку "Північного потоку-2" заповнили технічним газом. На 18 жовтня процедура щодо заповнення газом першої нитки газопроводу "Північний потік-2" була завершена.

Згодом у Німеччині заявили, що сертифікація "Північного потоку-2" не відбудеться найближчим часом. У першому півріччі 2022 року завершення процедури не очікується.

Довідка: 17 квітня 2014 року після тимчасової окупації Автономної Республіки Крим Росією Європейський парламент ухвалив резолюцію про відмову від побудови "Південного потоку", який мав іти в європейські країни дном Чорного моря в обхід України.

Секцію цього газогону в Болгарії одразу розібрали.

"Північний потік-2" – проект розширення газогону "Північний потік" у Балтійському морі довжиною 1 234 км, який також б'є по українській ГТС.

Початковий проект передбачав будівництво двох ниток газопроводу від Росії до Німеччини (загальною потужністю 55 млрд куб м газу на рік).

Газогін мав проходити через п'ять країн: Росію (118 км), Фінляндію (374 км), Швецію (510 км), Данію (147 км) й Німеччину (85 км).

Однак низка західних країн почали виступати проти завершення будівництва водогону та навіть запроваджувати санкції.

Не зважаючи на це, 10 вересня 2021 року російський "Газпром" оголосив про завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2". 

13 вересня стало відомо, що німецький регулятор отримав всі необхідні документи для початку процесу сертифікації "Північного потоку-2". 

Federal Network Agency (Bundesnetzagentur) (BNA) розпочало процес сертифікації газопроводу "Північний потік-2", який може зайняти до чотирьох місяців. У процесі сертифікації, зокрема, братиме участь польська нафтогазова компанія PGNiG.

1 жовтня у Кремлі не виключили, що терміни запуску "Північного потоку-2" будуть відкладені через зміну влади в Німеччині.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme