Венедіктова поїхала у Гаагу на суд по MH17: Що вона там робитиме

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова перебуває з робочою поїздкою у Гаазі та відвідає судове засідання у справі MH17

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Венедіктова поїхала у Гаагу на суд по MH…
Фото: Офіс генпрокурора

Вона відвідає засідання, на якому цього тижня беруть участь родичі загиблих, завтра, 9 вересня. Венедіктова вже встигла зустрітися із представниками Державної прокуратури Королівства Нідерланди: генпрокурором Тео Хофстее та його заступником і керівником спільної слідчої групи у справі за фактом збиття Боїнгу рейсу MH17 Дігною ван Бутцелар.

За її словами, участь у засіданні є надзвичайною відповідальністю, оскільки результатів очікує весь світ, повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу Офісу генпрокурора.

Зазначається, що при Офісі генпрокурора формується Міжнародна рада експертів з питань злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту та Україні потрібна підтримка нідерландських партнерів й колег із залучення фахівців з міжнародного гуманітарного права та військових експертів.

"Завдяки зусиллям спільної слідчої групи вже вдалося встановити 4 осіб, які обвинувачуються у вчиненні цього злочину. Установлення решти  причетних до цієї трагічної події триває і учасники JIT працюють задля притягнення до відповідальності всіх винних. Ми дуже цінуємо нашу співпрацю в ім’я справедливості", – наголосила Венедіктова.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що рішення у справі про збитий літак рейсу МН17 Окружний суд Гааги має винести у 2022 році.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс MH17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Раніше нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на дослідженні обставин незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу MH17, оскільки хотіла отримати більше ясності щодо ролі, яку Україна відіграла у цій катастрофі.

Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не був повністю закритий.

У парламенті Нідерландів попросили провести це розслідування ще в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулись до Росії та України з проханням про співпрацю. 

Водночас, українські урядовці неодноразово заявляли, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та, спираючись на аналіз наявних ризиків, повідомляла про збройний конфлікт і запроваджувала заборони на польоти цивільної авіації. Спочатку не можна було літати нижче, ніж півтора кілометра, потім нижче від ешелону 7 900 метрів. 14 липня 2014 року Україна запровадила заборону літати нижче 9 800 метрів.

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme