Венедіктова у Нідерландах розповіла про розслідування справи MH17

Україна прагне справедливості та правосуддя у справі збиття літака рейсу MH17 у небі над окупованою Донеччиною влітку 2014 року
 

Журналіст відділу новин
Венедіктова у Нідерландах розповіла про…
Фото: Офіс генерального прокурора

Українська сторона продовжує працювати над справою MH17 і тримає її у фокусі.

Про це біля судового комплексу "Схіпхол" під час перерви у судовому засіданні по справі МН17 повідомила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова, інформує Depo.ua.

"Вчора ми спілкувалися в прокуратурі. Я, керівник Спільної слідчої групи (JIT) від України. Ви знаєте, що тут йде процес, але розслідування не закінчилося. Ми працюємо плідно в Україні. Сьогодні зустріч з потерпілими. Для мене дуже важливо бачити і чути потерпілих, спілкуватися з ними, показувати, що Україна продовжує працювати, що ми тримаємо це у фокусі і так само прагнемо справедливості, так само прагнемо правосуддя", – розповіла Венедіктова.

Також вона відвідала національний меморіальний комплекс пам'яті жертв трагедії МН17, де вшанувала їх хвилиною мовчання та символічно поклала соняшники, адже саме у поле цих квітів сім років тому впав пасажирський літак рейсу МН17.

Нагадаємо, 6 вересня стало відомо, що рішення у справі про збитий літак рейсу МН17 Окружний суд Гааги має винести у 2022 році.

8 вересня Ірина Венедіктова поїхала з робочою поїздкою у Гаагу, де відвідує судове засідання у справі MH17.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на сході України 17 липня. На його борту перебували 298 людей. Усі вони загинули.

Раніше нижня палата парламенту Нідерландів наполягала на дослідженні обставин незакриття повітряного простору над Донбасом на момент збиття рейсу МН17, оскільки хотіла отримати більше ясності щодо ролі, яку Україна відіграла у цій катастрофі.

Серед іншого, депутати хотіли знати, чому повітряний простір над зоною конфлікту не був повністю закритий.

У парламенті Нідерландів попросили провести це розслідування ще в жовтні 2019 року. Потім Нідерланди звернулись до Росії та України з проханням про співпрацю. 

Водночас, українські урядовці неодноразово заявляли, що Україна діяла відповідно до чинних на той момент правил ІКАО та, спираючись на аналіз наявних ризиків, повідомляла про збройний конфлікт і запроваджувала заборони на польоти цивільної авіації. Спочатку не можна було літати нижче, ніж півтора кілометра, потім нижче від ешелону 7 900 метрів. 14 липня 2014 року Україна запровадила заборону літати нижче 9 800 метрів.

Читайте також: Судовий процес у справі МН17: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme