Зеленський не виконав основні виборчі обіцянки, – КВУ

Комітет виборців України (КВУ) проаналізував виконання публічних заяв президента Володимира Зеленського, озвучених у січні 2019 року

Журналіст відділу новин
Зеленський не виконав основні виборчі об…
Фото: Depo.ua

Тоді, в межах інтерв’ю виданню "Українська правда", Зеленський озвучив своє бачення щодо завершення російсько-української війни, особливостей зовнішньої політики та основних підходів до кадрової політики.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу КВУ.

Зазначається, що з п'яти ключових обіцянок Зеленського не виконано було чотири.

У КВУ пояснили, що:

  • не було змінено текст Мінських угод;

  • західні держави не доєдналися до існуючих мирних форматів;

  • не вдалося домовитися про дієве перемир’я з Російською Федерацією

  • не дотримано обіцянок щодо залучення професіоналів на державні посади.

"Натомість, В. Зеленський, як і обіцяв, не запровадив елементів повної амністії бойовиків у Донецькій та Луганській областях, виконавши відповідну обіцянку", – наголосили у КВУ.

Голова КВУ Олексій Кошель зауважив, що три року тому Зеленський говорив про ті ж речі, які зараз перебувають на порядку денному.

"Зокрема, питання виконання Мінських угод. Однак прогресу в цій сфері не було досягнуто і проблема Мінських угод та їх виконання досі залишається актуальною", – додав він.

Аналіз виконання заяв Зеленського (січень 2019 року)

1. "Я хочу, щоб перестали стріляти. Оці домовленості, мені здається, вони не дуже складні, можна домовитися".

"Не виконано. Режим припинення вогню діяв упродовж кількох місяців із липня 2020 р. Однак, починаючи з 2021 р., режим "тиші" було зірвано. В цілому за рік дії режиму "тиші" в зоні ООС загинули 45 українських військових, 163 отримали поранення. У серпні 2021 р. Зеленський заявив, що дотримання тиші досі залишається першим кроком для конструктивних перемовин", – зауважили у КВУ.

2. Потрібно "коригувати і розвивати Мінські домовленості".

"Не виконано. Після зустрічі в "нормандському форматі" у грудні 2019 р. Зеленський заявив, що ініціюватиме внесення змін у Мінські угоди. Однак на практиці ця ініціатива не була реалізована. Як відомо, проти цього виступає Російська Федерація, блокуючи відповідний процес", – пояснили у КВУ.

3. "У нас сьогодні є Мінські домовленості, які не дуже працюють. Може, залучити ще країни – західні".

"Не виконано. Із 2019 року склад учасників мирних переговорів щодо збройної агресії з боку РФ не змінився. У "нормандському форматі", як і раніше, представлені Україна, Росія, Німеччина та Франція. У грудні 2021 р., відповідаючи на питання щодо можливого приєднання США до нормандського формату, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що на разі не йдеться про переформатування "нормандського формату", тому він залишається таким, яким є", – зазначили у КВУ.

4. "Обов'язково будемо залучати професіоналів".

"Не виконано. Згідно з даними КВУ, за час перебування Зеленського на посаді президента понад 30 осіб, які раніше працювали в структурах "Студії Квартал 95", її дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, співпрацювали із Зеленським на професійній основі, були знайомими, друзями, родичами Зеленського чи його оточення отримали державні посади. Зокрема, співвласник "Студії Квартал 95" Іван Баканов став головою Служби безпеки, сценарист "Студії Квартал 95" Юрій Костюк – заступником голови Офісу президента, Сергій Сивоха працював радником секретаря РНБО тощо", – розповіли у КВУ.

5. "Повна амністія? Звичайно ж, ніхто на це не піде"

"Виконано. В. Зеленський дотримується обіцянки щодо неможливості повної амністії. При цьому підкреслюється, що амністія буде можлива лише після формування відповідних безпекових умов, а також буде стосуватися виключно осіб "у яких немає на руках крові", – підсумували у КВУ.

Зеленський не виконав основні виборчі обіцянки, – КВУ

Аналіз виконання заяв Зеленського (січень 2019 року)

Нагадаємо, раніше Зеленський очолив антирейтинг українських політиків – кандидатів у президенти, за яких українці у жодному разі не готові голосувати.

Повідомлялося також, що за останній рік українців, які розчарувались у Зеленському, стало на 17% більше.

Читайте також: Всі проти всіх: Чому влада не може домовитися з опозицією, а опозиція – об'єднатися

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme