В Офісі Зеленського відреагували на статтю CNN щодо "вагнергейту": До чого тут ФСБ

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував матеріал телеканалу CNN щодо спецоперації із затримання російських найманців-"вагнерівців"

Олександра Мандровська
Журналіст відділу новин

На Банковій вважають, що американське медіа не має посилань на факти щодо так званої справи "вагнерівців".

Про це Подоляк заявив у коментарі "Радіо Свобода", передає Depo.ua.

Крім того, він припустив, що така публікація вигідна ФСБ Росії.

 

"Почнімо з того, що в матеріалі взагалі немає фактових посилань. Анонімне джерело щось сказало про можливі події. В самих Штатах абсолютно спростували будь-яку участь в будь-яких подібних спецопераціях. Яка має бути позиція? Офіційно вступити в діалог з анонімними джерелами?" – зауважив Подоляк.

Він також звернув увагу на те, що після того, як "офіційний представник ФСБ фактично похвалив матеріал CNN", на Росії піднялась чергова хвиля звинувачень проти України.

На думку Подоляка, західні медіа "дають себе використати в іграх російських спецслужб".

"Із ким журналісти CNN могли поспілкуватись в Україні? Що це за аноніми, чиї слова були використані? І як перевірити, що ці аноніми не пов'язані з російськими інтересами та впливом? Це ж просто абсурдно – коли якісь "дивні джерела" щось наговорюють журналістам, це поширюється, а в результаті все завершується публічною похвалою від ФСБ", – пояснив політик.

Він нагадав, що спецслужби "втемну" використовували західних діячів для своїх інтересів ще з часів радянської влади.

За його словами, в Україні "достатньо і корупціонерів із "великим минулим", в тому числі у спецслужбах, які дуже хочуть помститися за звільнення чи заробити ще грошей, відпрацьовуючи такі пропагандистські вкиди".

"Вони думають, що це – проти влади, але як показує реакція ФСБ сьогодні – це проти України", – підсумував радник керівника ОП.

Нагадаємо, раніше журналіст-розслідувач видання Bellingcat Христо Грозєв повідомив, що розслідування справи під назвою "Вагнергейт" фактично завершене. Але, зазначив він, постійно з'являються нові свідки – у той чи інший бік. Крім того, Грозєв розповів, що відбуваються певні звільнення людей, причетних до цієї справи, що також впливає на підготовку матеріалів.

Згодом він уточнив, що прем'єра фільму Bellingcat про "вагнерівців" запланована на початок наступного року. За словами Грозєва, розслідування про спецоперацію українських спецслужб із затримання "вагнерівців" вийде у декількох форматах. Грозєв також анонсував, що текстові розслідування вийдуть на CNN вже у вересні.

Нещодавно телеканал CNN оприлюднив статтю, в якій стверджує – з посиланням на колишніх офіцерів української розвідки –  що американська розвідка нібито знала та підтримувала спецоперацію щодо затримання членів приватної військової компанії "Вагнера".

Водночас в "ЄС" закликали негайно створити ТСК щодо "вагнергейту".

Довідка: 29 липня 2020 року в Білорусі затримали банду російських найманців, серед яких були бойовики з Донбасу.

14 серпня Олександр Лукашенко, який де-факто виконує обов'язки президента Білорусі, віддав затриманих під Мінськом "вагнерівців" Росії.

17 серпня народний депутат України Олексій Гончаренко звинуватив оточення президента України Володимира Зеленського у зливі ворогам секретної інформації про таємну спецоперацію українських спецслужб з затримання російських бойовиків у Білорусі.

18 серпня головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов заявив, що Володимир Зеленський звільнив начальника ГУР МО Василя Бурбу за вимогу розслідувати провал операції із захоплення "вагнерівців", відкладеної главою ОП Андрієм Єрмаком.

6 вересня народний депутат Володимир Ар'єв оприлюднив протокол СБУ з прізвищами "вагнерівців", а також їхні квитки на рейс до Стамбула.

Тоді ж, у 2020 році, стало відомо, що проект Bellingcat Еліота Хіггінса знімає фільм про так звану справу "вагнерівців" для Netflix.

Повідомлялося, нібито перша частина фільму Bellingcat має вийти у березні 2021 року. Керівник проекту Христо Грозєв заявляв, нібито розслідувачі виявили докази того, що спецоперацію із затримання "вагнерівців" організовувала Служби безпеки України.

11 березня головний редактор видання "Цензор.нет" Юрій Бутусов, а також народний депутат від "Європейської Солідарності" Олексій Гончаренко повідомили, що Христо Грозєв 10 березня провів у Києві зйомки для фільму про обставини зриву операції щодо ПВК "Вагнер".

За словами Бутусова, Грозєву телефонував глава Офісу президента Андрій Єрмак, і сам "запропонував зустрітися й попросив записати для фільму інтерв'ю з державними діячами, які представлять у фільмі позицію Офісу президента в цій справі".

Також Бутусов повідомляв, що Грозєв записав інтерв’ю з агентами НАБУ, високопосадовцями Міністерства оборони та п’ятим президентом Петром Порошенком.

Водночас в Офісі президента спростували інформацію, що до нього приїжджали розслідувачі з Bellingcat, аби взяти коментар для свого фільму.

Згодом президент Володимир Зеленський підтвердив, що операція із затримки "вагнерівців" існувала, але Україна не хотіла брати у ній участь.

Читайте також: Ліки від німоти: Навіщо Bellingcat знову лякає Банкову фільмом про "вагнерівців"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme