Канцлер Німеччини про вимоги Росії: НАТО не може гарантувати нерозширення
Канцлер Німеччини попередив, що Росія заплатить високу ціну у разі воєнної агресії проти України
Канцлер ФРН Олаф Шольц відкинув вимоги Росії щодо припинення розширення НАТО на схід.
Про це він сказав в інтерв'ю німецькій газеті Süddeutsche Zeitung, передає Depo.ua з посиланням на DW.
"Вступ нових країн Східної Європи до НАТО зараз взагалі не значиться на порядку денному. Навіщо ця вимога з боку Росії? Такої гарантії не може бути", – заявив Шольц.
За його словами, суперечать принципам безпеки та співпраці у Європі.
"Безпека та співпраця в Європі, як говорить Гельсінський прикінцевий акт, можливі лише в тому випадку, якщо немає ідеї про зони впливу, в яких країнам не дозволяється визначати свій власний розвиток", — зазначив він.
Коментуючи поточну ситуацію на російсько-українському кордоні, Шольц сказав, що становище дуже серйозне. За його словами, не можна забувати, що Росія стягнула до кордону з Україною близько ста тисяч військовослужбовців і велика кількість військової техніки.
"Розумного пояснення цьому немає. Це загроза миру та безпеці в Європі", – сказав він.
Канцлер попередив, що Росія заплатить високу ціну у разі військової агресії проти України.
"У колі союзників ми домовляємося про можливі заходи. Це добре. Ми повинні бути здатні діяти у разі чого. І ми будемо", – сказав Шольц у відповідь на запитання про те, якою може бути ця ціна агресії проти України.
Нагадаємо, 22 січня очільник Військово-морських сил Німеччини Кай-Ахім Шенбах на конференції Індійського інституту оборонних досліджень заявив, що Україні не вдасться повернути окупований Росією Крим. А "до Путіна взагалі треба ставитися з повагою". Крім цього, він зазначив, що Україні для вступу в НАТО необхідно відповідати усім вимогам Альянсу, але наразі це неможливо через окупацію.
Україна одразу зажадала від Шенбаха спростування його заяви щодо Криму. З аналогічним проханням українське МЗС звернулося й до офіційного Берліна.
Згодом Шенбах у Twitter заявив, що його висловлювання про те, що "Крим не повернеться до України", і про те, що "до Путіна треба ставитися з повагою" – особиста думка. Він наголосив, що необережно та неправильно оцінив ситуацію і взагалі не мав права цього робити. Того ж дня, 22 січня, Шенбах подав у відставку.
Згодом прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер виступив проти жорстких антиросійських санкцій і заявив, що Москва не є ворогом Європи.
Напередодні стало відомо, що Німеччина не тільки відмовляє Києву в поставках зброї, а й блокує експорт естонського озброєння в Україну. Йдеться про гаубиці Д-30 німецького походження.
На думку німецьких урядовців, надання зброї Україні "може лише посилити напруження та зробити переговори з Москвою ще важчими, ніж вони вже є нині". Відповідна позиція непостачання зброї до кризових регіонів також закріплена у коаліційній угоді чинного уряду. Утім, останнім часом навіть всередині Німеччини лунає дедалі більше закликів її переглянути.
Раніше нова міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також ухилилася від прямої відповіді про можливе постачання зброї Україні.
6 січня 2022 року Анналена Бербок заявила, що Німеччина підтримує ЗСУ медикаментами та допомагає лікувати українських солдатів, але дала зрозуміти – Берлін не постачатиме Києву зброю.
Читайте також: Зброя з Німеччини: Чому Берлін блокує постачання Києву гвинтівок і кораблів
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua