На об’єктах критичної інфраструктури України з’являться посади офіцерів з кіберзахисту

На об’єктах критичної інфраструктури та в органах державної влади України обіцяють створити посади офіцерів із кіберзахисту

Редактор стрічки новин
На об’єктах критичної інфраструктури Укр…
Фото: Рixabay

До такого кроку вирішили вдатися після кібератаки на сайти держустанов, яка сталася у ніч на 14 січня.

Про це заявив голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації Юрій Щиголь за результатами засідання Ради нацбезпеки та оборони 24 січня, передає Depo.ua.

Чиновник зазначив, що наявність офіцерів кіберзахисту дозволить запобігти майбутнім кібератакам. Офіцери підпорядковуватимуться Службі захисту інформації. Їм обіцяють "зарплати не нижче ринкової".

За словами Щиголя, також планується змінити законодавство, щоб узаконити так званий bug bounty, коли людям пропонують винагороду за те, що вони знайшли вразливості в системі і повідомили про це.

Він також повідомив, що з 22 постраждалих під час кібератаки у ніч на 14 січня сайтів шістьом була завдана значна шкода. Протягом трьох днів їхню інфраструктуру відновили, а "чутлива інформація не була втрачена".

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня хакери зламали сайти низки урядових структур України. На них розмістили текст із погрозами громадянам українською, російською та польською мовами. У зверненні хакерів стверджувалося, буцімто всі особисті дані українців були "завантажені в загальну мережу", а всі дані на персональних комп'ютерах "будуть знищені без можливості відновлення".

Внаслідок кібератаки постраждали офіційні сайти Кабінету міністрів України, Міністерства освіти й науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства розвитку громад і територій, Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, Міністерство аграрної політики та продовольства, Державної казначейської служби, Державної служби із надзвичайних ситуацій тощо. Працювати перестав також портал "Дія".

Дещо згодом Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України запевнила, що витоку персональних даних внаслідок хакерської атаки не відбулось. Ресурси відновили свою роботу. У СБУ згодом заявили, що виявили окремі ознаки причетності до інциденту хакерських груп, пов’язаних зі спецслужбами РФ. 

22 січня у мережі почали з'являтись повідомлення, буцімто невідомі особи продають дані двох мільйонів українців з "Дії" за $15 тисяч. У Мінцифри "злив" даних з "Дії" назвали провокацією. У відомстві також закликали українських кіберспеціалістів об'єднатися, щоб протистояти загрозі та нейтралізувати противника.

Водночас у Центрі стратегічних комунікацій і протидії дезінформації та гібридним операціям Росії запевнили, що оголошенням про продаж нібито "злитих" даних з "Дії" – вже понад тиждень. У МВС наголосили, що інформація про витік даних з "Дії" є фейком та елементом гібридної війни.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme