Президент Казахстану оголосив про завершення місії ОДКБ: Коли виведуть війська
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив про завершення основної місії миротворців Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ)
- Новини Depo.ua
-
11 січня 2022 08:56
За його словами, виведення військ ОДКБ із Казахстану розпочнеться через два дні – 13 січня.
Про це Токаєв заявив під час свого виступу у парламенті Казахстану, передає Depo.ua.
"Миротворча місія ОДКБ успішно завершена. За два дні почнеться їх виведення. Процес виведення контингенту займе не більше 10 днів", – сказав президент Казахстану.
Також він запевнив, що Казахстан юридично обґрунтовано звернувся до партнерів з ОДКБ з проханням направити миротворчий контингент.
"На момент ухвалення такого рішення ми могли повністю втратити контроль над Алмати. Втративши Алмати, ми втратили б столицю, а потім усю країну", – сказав очільник Казахстану.
Президент Казахстану заявив, що в країні сформують нові підрозділи Нацгвардії та спецпризначенців, а також буде переглянуто принципи роботи прикордонної служби та Комітету нацбезпеки.
Нагадаємо, сьогодні, 11 січня, у Міноборони Росії повідомили, що для доставки колективних так званих миротворчих сил ОДКБ до Казахстану було сформоване повітряне угруповання з понад 70 літаків Іл-76 та п'яти Ан-124. У відомстві зазначили, що перекидання військ відбувається у цілодобовому режимі.
Довідка: У Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі. Згодом президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв оголосив про зниження ціни на газ та введення державного регулювання цін на пальне.
Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схвалив відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва.
5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу". Ті погодились ввести свій контингент в країну.
За офіційними даними, у Казахстані перебуває 2 030 військовослужбовців країн ОДКБ та 250 одиниць техніки.
Як відомо, до ОДКБ входять шість держав – Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News