Росія у відповіді щодо "гарантій безпеки" пропонує США нове "безпекове рівняння"

Росія у письмовій відповіді на реакцію США щодо "гарантій безпеки" запропонувала Вашингтону зайнятися новим "рівнянням безпеки"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Росія у відповіді щодо "гарантій безпеки…
Фото: Pixabay

Зокрема, у своїй відповіді Росія розкритикувала США та НАТО через небажання відкликати обіцянку Україні щодо вступу в Альянс. 

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на текст відповіді у росЗМІ.

"Росія продовжує виступати за інтегрований підхід до стратегічної проблематики. Ми пропонуємо зайнятися спільним виробленням нового "рівняння безпеки", – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, російська сторона наполягає на виведенні всіх збройних сил та озброєнь США, розміщених у Європі. У Москві переконані, що національних потенціалів у цих зонах "цілком достатньо".

"Водночас ще раз звертаємо увагу американської сторони, що Росія у поданих документах щодо "гарантій безпеки" запропонувала йти шляхом комплексного довгострокового врегулювання тієї неприйнятної ситуації, яка продовжує складатися в Євро-Атлантиці. Йдеться, насамперед, про створення стійкого фундаменту архітектури безпеки у вигляді домовленості про відмову НАТО від подальших дій, що завдають шкоди безпеці Росії", – додали у документі.

Також йдеться про те, що необхідним компонентом нового "рівняння безпеки" має стати нова угода щодо ракет середньої та меншої дальності наземного базування.

Зауважимо, напередодні міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров повідомив, що Москва підготувала свою відповідь на "гарантії безпеки" та сформулювала їх на 10 сторінках. Водночас прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив про схвалення проекту лідером РФ.

Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки". 

НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.

2 лютого іспанське видання El Pais оприлюднило документ, який є відповіддю США та НАТО та так звані "гарантії безпеки", запропоновані Росією. У своїй відповіді США заявили про готовність почати діалог з РФ з питань контролю за озброєннями у сфері ракет середньої і меншої дальності, а також обговорити з РФ взаємні зобов'язання щодо обмеження розгортання наступальних ракетних систем і сил в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme