США виставлять Росії свій перелік вимог у відповідь на "гарантії безпеки"

Представник Держдепартаменту США Нед Прайс повідомив про перелік занепокоєнь у відповідь на вимогу "гарантій безпеки" з боку Росії

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
США виставлять Росії свій перелік вимог…
Фото: Рixabay

За його словами, Білий дім разом з європейськими союзниками хоче представити свої занепокоєння діями Росії, зокрема, біля кордонів України.

Про це Прайс заявив під час брифінгу, пише Depo.ua.

Він зауважив, що переговори щодо безпеки можна проводити виключно за участі європейських країн. 

"Не буде жодних переговорів щодо європейської безпеки без наших європейських союзників та партнерів. Поки що ми не бачили нічого, що знизило б нашу стурбованість у зв'язку з ситуацією навколо України", – підкреслив Прайс.

При цьому, за словами представника Держдепу, Вашингтон готовий до діалогу з Москвою, втім, зараз конкретні контакти відсутні.

"Ми ясно сказали, що готові до дипломатичної роботи з різних каналів. Але поки повідомити мені нема про що. Росія представила свої занепокоєння, у нас є свої. Коли ми матимемо додаткові деталі про те, як ми будемо це все обговорювати, ми повідомимо", – наголосив він.

Зауважимо, дещо раніше стало відомо, що на Росії вимагають від США термінової відповіді щодо "гарантій безпеки".

Нагадаємо, на прес-конференції 8 грудня Путін назвав неприйнятним вступ України до НАТО. На його думку, забезпечення безпеки України не має нести загрози російській стороні.

15 грудня Росія передала США свої пропозиції стосовно гарантій безпеки. Раніше президент РФ вимагав невідкладно запустити переговори з США та НАТО щодо "безпекових гарантій" для Росії. Він хотів отримати гарантії щодо невступу України до Альянсу та розширення НАТО на схід.

Своєю чергою генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав про рішення союзників щодо членства України в НАТО. Він заявив, що рішення щодо членства України в НАТО залишається актуальним. І Альянс буде надалі підтримувати Україну на цьому шляху. 

Також генсек НАТО нагадав, що у Росії немає права вето на включення до складу Альянсу нових країн-членів.

Водночас Україна підготувала свої умови для Росії щодо "гарантій безпеки" від НАТО.

Довідка: Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, відомий як Будапештський меморандум, був підписаний 5 грудня 1994 року. Згідно з документом, США, Росія і Велика Британія зобов'язалися в обмін на відмову України від ядерної зброї поважати її незалежність, суверенітет та чинні кордони.

Читайте також: Російська "архітектура безпеки": Яку гру Путін запропонував НАТО і Вашингтону

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme