Столтенберг прокоментував угоду Росії з Китаєм: НАТО ніколи не примушувало країни до вступу

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг прокоментував угоду президента Росії Володимира Путіна та очільника Китаю Сі Цзіньпіна щодо засудження розширення Альянсу

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Столтенберг прокоментував угоду Росії з…
Фото: Прес-служба НАТО

За його словами, кожна країна має суверенне право обирати власний шлях, а вимога "нерозширення" НАТО позбавляє держави цього права.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на допис речниці НАТО Оани Лунгеску.

"Мова йде не про розширення НАТО, а про повагу права кожної вільної нації вибирати свій власний шлях", – йдеться у повідомленні від імені Столтенберга.

Генсек Альянсу наголосив, що у НАТО ніколи не примушували жодну країни до вступу. Водночас, розширення Альянсу поширює свободу та демократію в країнах.

Столтенберг прокоментував угоду Росії з Китаєм: НАТО ніколи не примушувало країни до вступу

Зауважимо, дещо раніше у Кремлі опублікували текст нової угоди між Росією та Китаєм. Зокрема, сторони виступають проти подальшого розширення НАТО на схід, що передбачалося у російських вимогах "гарантій безпеки".

Нагадаємо, у грудні минулого року, на тлі стягування озброєння і військових до українських кордонів, Кремль висунув Заходу вимогу гарантувати, що Україна та інші європейські держави не будуть членами НАТО. Москва також заявила, що вимагає виведення військ НАТО із країн, що долучились до Альянсу після 1997 року, зокрема з Болгарії та Румунії. У Кремлі назвали ці вимоги "гарантіями безпеки". 

НАТО і його держави-члени відхиляють можливість Росії диктувати, кого брати чи не брати до Альянсу і де розміщувати війська, але кажуть, що готові на компроміси в питаннях контролю над озброєнням та масштабів військових навчань у Європі.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг передав Росії письмову відповідь щодо "гарантій безпеки" 26 січня. Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що Росія погрожувала почати військові дії у випадку невиконання її вимог щодо "гарантій безпеки". Томас-Грінфілд заявила, що США не хочуть збройного конфлікту, але налаштовані діяти рішуче.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme