У Кремлі допускають розширення "нормандського формату" за однієї умови

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав умову для розширення "нормандського формату"

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
У Кремлі допускають розширення "нормандс…
Фото: Сайт президента Росії

За його словами, включення до "Нормандії" США можливе лише після узгодження позиції всіх учасників процесу.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на росЗМІ.

"Перш ніж говорити про розширення потрібно зіставити позиції всіх учасників четвірки", – наголосив Пєсков.

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін має найближчими днями обговорити це питання з лідером Франції Еммануелем Макроном. Водночас Пєсков нагадав, буцімто раніше Німеччина і Франція виступали проти розширення формату шляхом приєднання до нього США. Прес-секретар Путіна додав, що поки конкретики в цьому питанні немає.

Нагадаємо, раніше лідери Великої Британії, Італії, США, Франції та Німеччини виступили за відновлення переговорів у "нормандському форматі" щодо урегулювання ситуації на сході України.

Як відомо, переговори Байдена з Путіним по відеозв'язку відбулися 7 грудня. У Білому домі заявили, що Байден наголосив – США та наші союзники нададуть відповідь сильними економічними та іншими заходами у разі військової ескалації проти України. Кремль згодом оприлюднив свою версію розмови.

Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд за підсумками саміту розповіла про ті заходи, до яких можуть вдатися Сполучені Штати для протидії агресії Росії проти України. За її словами, санкції проти Росії у випадку відкритої війни цієї країни проти України можуть включати і серйозний удар по банківській системі та усій економіці Росії. Йдеться про міжнародну платіжну систему SWIFT. Також вона зауважила, що у випадку агресії Росії проти України можлива зупинка і російського газогону "Північний потік-2".

Байден проведе телефонну розмову з очільником України Володимиром Зеленським щодо результатів саміту з Путіним лише 9 грудня. 

Довідка: Зустрічі у "нормандському форматі" проводяться за участі представників президентів чи їхніх радників чотирьох країн: України, Німеччини, Росії та Франції. Зустріч радників зазвичай передує саміту голів держав. Учасники "нормандських" зустрічей намагаються розв'язати ситуацію із російсько-українською війною на Донбасі, спираючись на підписані 2015 року Мінські угоди.

Читайте також: "Завдати болю Росії": Що пишуть іноземні ЗМІ про розмову Путіна та Байдена

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme