У Мінфіні розповіли, як хочуть платити накопичувальні пенсії українцям
Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, завдяки яким коштам в Україні планується введення накопичувальної пенсії
- Новини Depo.ua
-
6 жовтня 2021 12:59
За його словами, це планується робити коштом частини податків громадян, які надходять до бюджету.
"Зараз йдеться, що це 1% від ЄСВ і 1% дасть держава у виді прямої програми", — повідомив Марченко розповів в інтерв'ю "РБК-Україна", пише Depo.ua.
За його словами, надалі громадяни зможуть додавати до накопичувальної пенсії свої гроші.
"Умовно кажучи, коли у мене буде рахунок, Я бачу, що у мене на нього потрапило 1% від ЄСВ і 1% від держави, і я зможу додати сам. Я отримаю ще якусь мотивацію, розумітиму, що ця система почала працювати", — розповів міністр.
При цьому він додав, що конкретні параметри пенсійної реформи зараз дискутуються.
"Питання в тому, як це спланувати, щоб це можна було впровадити з 2023 або 2024 року. Тут я намагаюся знайти механізми, дискутую і з Мариною Лазебною (міністр соцполітики, — ДС), І з Галиною Третьяковою (голова соцкомітету Ради, — ред.), і в цілому з ринком", — сказав Марченко.
Він додав, що солідарна пенсія залишиться в такому виді, в якому є.
"Але запитайте у нинішніх пенсіонерів, крім окремих категорій, хто задоволений своєю пенсією? Ніхто", — констатував Марченко.
Нагадаємо, раніше Марченко висловив сподівання, що пенсійна реформа в Україні розпочнеться у 2023-2024 роках.
Довідка: Наприкінці квітня 2021 року Міністерство соціальної політики представило законопроект про запровадження загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Він пропонує зменшити розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та зменшення ставки податку з доходів фізичних осіб.
Документ суттєво розширює охоплення системою пенсійних накопичень людей з незахищених категорій населення. Також він дозволяє українцям обирати авторизований пенсійний фонд, змінювати його, отримувати інформацію про стан свого рахунку та здійснені операції.
Крім цього, законопроект пропонує визначити основним видом виплат у системі накопичень довічну виплату у розмірі щонайменше одного прожиткового мінімуму.
Водночас у Кабміні пояснили, що запровадження накопичувальної пенсії не означає відмову від чинної солідарної системи.
Читайте також: Накопичувальна пенсійна система: Переваги та ризики реформи від Шмигаля
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News