У Мін'юсті анонсували "пільговий період", аби олігархи не потрапили до реєстру

Олігархи матимуть так званий "пільговий період" для того, щоб стати бізнесом і не потрапити до реєстру

Михайло Хомченко

"Пільговий період", наданий олігархам, триватиме впродовж шести місяців.

Про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі політичного шоу "Право на владу", передає Depo.ua.

За його словами, у цей час вони матимуть можливість добровільно позбутися критеріїв статусу олігарха, передбачених законом, і не потрапити до реєстру.

"Якщо вони стануть простим бізнесом впродовж цих шести місяців, до них не буде ніяких претензій. Вони не будуть в реєстрі. На них не будуть поширюватися обмеження, передбачені законом", – наголосив Малюська.

Він додав, що такі особи будуть "як класичні великі бізнесмени".

"Як це сталося в США, де імена олігархів початку ХХ століття згадують з повагою. Вони вписалися в пам'ять як меценати. В українських олігархів є шанс зробити так само протягом шести місяців", – підсумував Малюська.

Нагадаємо, дещо раніше перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук розповів, що антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами. За його словами, це стосуватиметься таких сфер, як політика, масмедіа і монопольний вплив на економіку. 

Згодом стало відомо, що уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови парламенту Дмитра Разумкова щодо направлення законопроекту №5599 про олігархів на перевірку до Венеційської комісії.

Повідомлялося, що чотири фракції Ради – "Опозиційна платформа – За життя", "Голос", "Батьківщина" та "Європейська Солідарність" – також звернулися до Разумкова щодо направлення законопроекту про олігархів на перевірку до "Венеційки".

Пізніше спікер підтвердив, що передав законопроект про олігархів до "Венеційки". Водночас він розповів, що народні депутати можуть ухвалити законопроект №5599 про олігархів у другому читанні не чекаючи на висновок Венеційської комісії щодо його конституційності.

За словами Разумкова, якщо той чи інший законопроект відправляють у Венеційську комісію, то у Верховної Ради немає зобов'язань чекати на її рішення до голосування за документ, оскільки це не регламентна процедура.

16 вересня у Венеційській комісії підтвердили, що отримали на розгляд законопроект Зеленського про олігархів.

"Венеційка" планує ухвалити рішення щодо українського законопроекту №5599 на своєму 129-му пленарному засіданні 15-16 грудня 2021 року.

Довідка: 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.

Документ розкритикував, зокрема, голова Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили у комітеті парламенту з питань інтеграції України до ЄС. 

В цілому до другого читання законопроекту нардепами від різних фракцій було подано 1 257 поправок.

17 вересня профільний комітет Ради підтримав законопроект про олігархів й рекомендував до ухвалення в другому читанні.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський повідомив, що комітет Ради з питань національної безпеки та оборони сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту №5599 про олігархів.

Водночас голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що розгляд законопроекту про олігархів у профільному комітеті парламенту відбувся "під грифом великої таємності" і попросив апарат ВРУ та його керівництво розібратися, "як так відпрацював секретаріат". Він також попросив пояснень у голови комітету – нардепа від "слуг" Олександра Завітневича.

23 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект про олігархів у другому читанні та в цілому.

Читайте також: Рада ухвалила закон про олігархів: Реакція соцмереж і політиків

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua