У Назарбаєва кажуть, що він сам передав посаду голови Радбезу Казахстану Токаєву

У колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва кажуть, що рішення про передачу посади голови Ради Безпеки країни чинному очільнику країни Касиму-Жомарту Токаєву було його особистим

Журналіст стрічки новин

Там запевняють, що Токаєв, який розпустив уряд, нічого не вирішував, а Назарбаєв зробив це з метою оперативного реагування на масові протести.

Про це інформує Depo.ua, посилаючись на Tengrinews.

Як заявив речник Назарбаєва Айдос Укібай, він самостійно ухвалив рішення щодо передачі посади, оскільки, масові протести в країні, нібито, вимагали "оперативно, жорсткої й безкомпромісної" відповіді.

"І в ці важкі для всіх нас дні вони (Назарбаєв та Токаєв, –ред.) знову продемонстрували монолітність державної влади", – заявив Укібай.

Нагадаємо, у Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ — лише в Мангістауській області. 

Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схвалив відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва. 

5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу". Ті погодились ввести свій контингент в країну.

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися. Наприкінці дня влада Казахстану заявила про взяття адмінбудівель під контроль, а МВС заявило про знищення усіх, хто не складе зброю. 

7 січня у Казахстані влада заявила про повне придушення протестів. Йдеться, зокрема, про взяття під контроль міст і майже повне відновлення порядку.

8 січня сутички протестувальників з силовиками продовжились. Комендантську годину в Алматинській області Казахстану продовжили з 20 вечора до 7 ранку.

Станом на ранок 9 січня у Казахстані під час масових протестів, які тривають в країні з 2 січня через підвищення ціни на газ, затримали понад 5 тисяч мітингувальників.

Читайте також: Топ-10 цікавих фактів про Казахстан у зв’язку із нинішніми протестами

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme