У п'ятьох містах Росії "замінували" посольства й консульства Киргизстану: Вимагали виведення "миротворців" з Казахстану

Одразу в п'ятьох містах Росії – Москві, Сургуті, Іркутську, Якутську та Красноярську – "замінували" посольства й консульства Киргизької Республіки

Журналіст відділу новин
У п'ятьох містах Росії "замінували" посо…
Фото: Рixabay

"Замінування" буцімто відбулось на тлі вимоги – виведення з Казахстану 150 киргизьких "миротворців".

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Telegram-канал SHOT.

Уточнюється, що жодних вибухових пристроїв виявлено не було.

Нині за фактом події проводяться перевірки.

"До уваги "мінерів": виведення миротворців ОДКБ розпочнеться післязавтра", – підсумували у дописі.

У п"ятьох містах Росії "замінували" посольства й консульства Киргизстану

Що відомо про ситуацію в Казахстані

У Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд з 1 січня 2022 року підвищив ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється саме цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі.

Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ – лише в Мангістауській області. 

Крім того, Токаєв схвалив відставку уряду й виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. 

Демонстранти вимагали, зокрема, відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, залишив посаду глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що сам очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва. 

5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".

До ОДКБ, крім Казахстану, входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Ті погодились ввести свій контингент в країну. 

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів. 

10 січня Токаєв заявив, що протести у країні були насправді спробою державного перевороту. Водночас він зазначив, що конституційний порядок у країні вже повністю відновили. Президент Казахстану додав, що всі вимоги протестувальників були почуті та виконані державою.

За його словами, "сили ОДКБ становлять 2 300 осіб", причому це для них – перша миротворча місія. Насамкінець Токаєв пообіцяв уже найближчим часом надати докази "агресії ззовні".

11 січня Токаєв заявив про завершення основної місії миротворців Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ). За його словами, виведення військ ОДКБ із Казахстану розпочнеться через два дні – 13 січня.

Нагадаємо, дещо раніше в Міноборони РФ заявили, що понад 70 літаків цілодобово перекидають військових до Казахстану. Йшлося про перекидання підрозділів сил Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme