В Україні запроваджують експеримент з накопичувальною пенсією: Кого це торкнеться

У Кабміні оголосили про запровадження накопичувальної пенсійної системи у межах експериментального проекту

Журналіст стрічки новин
В Україні запроваджують експеримент з на…
Фото: Рixabay

Йдеться про програму додаткового соціального захисту працівників, які підпадають під велику приватизацію. Накопичувальною пенсією першими зможуть скористуватись саме ці громадяни.

Про це повідомили на засіданні уряду, передає Depo.ua.

Зазначимо, що інвестор, який купує такий державний об’єкт, протягом двох років після приватизації сплачуватиме внески в недержавні пенсійні фонди для понад половини працівників підприємства.

Розмір внесків не перевищуватиме 4% від зарплати працівників.

"Це стане одним з перших кроків до повноцінного запровадження накопичувальної пенсійної системи для всіх українців. Президент України підтримує цю ініціативу і я впевнений, що парламент так само її підтримає", – додав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко висловив сподівання, що пенсійна реформа в Україні розпочнеться у 2023-2024 роках

Довідка: Наприкінці квітня 2021 року Міністерство соціальної політики представило законопроект про запровадження загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Він пропонує зменшити розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування та зменшення ставки податку з доходів фізичних осіб.

Документ суттєво розширює охоплення системою пенсійних накопичень людей з незахищених категорій населення. Також він дозволяє українцям обирати авторизований пенсійний фонд, змінювати його, отримувати інформацію про стан свого рахунку та здійснені операції.

Крім цього, законопроект пропонує визначити основним видом виплат у системі накопичень довічну виплату у розмірі щонайменше одного прожиткового мінімуму.

Водночас у Кабміні пояснили, що запровадження накопичувальної пенсії не означає відмову від чинної солідарної системи.

Читайте також: Накопичувальна пенсійна система: Переваги та ризики реформи від Шмигаля

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme