Законопроект про олігархів: У Зеленського розповіли про 13 комплексних поправок
Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський повідомив, що комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту №5599 про олігархів
У документі, зокрема, уточнили критерії внесення олігархів до реєстру.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу "Слуга народу".
Веніславський наголосив, що за результатами обговорення в робочій групі рішенням комітету було сформульовано 13 комплексних поправок, які враховують понад 200 пропозицій, що надійшли до комітету після першого читання.
За його словами, було враховано багато суттєвих положень, які:
-
зробили застосування критеріїв цього закону чіткішими;
-
унеможливили уникнення внесення до реєстру осіб, які мають значний вплив на економічне та політичне життя країни.
"Ми уточнили дуже багато визначень. Доповнили перелік посадових осіб, які не були враховані в першій редакції. Уточнили наслідки внесення особи до реєстру олігархів. Тепер туди має подаватися інформація про підприємства, кінцевим бенефіціарним власником яких є ця особа", – розповів він.
Також було уточнено положення про заборону фінансування олігархами політичної діяльності, мітингів, політичних партій, заборону здійснення внесків до виборчих фондів політичних партій та кандидатів, крім власних.
Веніславський наголосив, що депутати суттєво покращили законопроект.
На думку посадовця, він стане ефективним інструментом у боротьбі з впливом олігархів на політичне життя країни.
Крім того, Веніславський нагадав, що після того як комітет проголосував за визначальні, зумовлюючі поправки, якими є саме поправки у редакції, запропонованій комітетом, решта вважаються відхиленими.
"Це – імперативна норма регламенту", – підсумував він.
Нагадаємо, дещо раніше перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук розповів, що антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами. За його словами, це стосуватиметься таких сфер, як політика, масмедіа і монопольний вплив на економіку.
Згодом стало відомо, що уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до голови парламенту Дмитра Разумкова щодо направлення законопроекту №5599 про олігархів на перевірку до Венеційської комісії.
Повідомлялося, що чотири фракції Ради – "Опозиційна платформа – За життя", "Голос", "Батьківщина" та "Європейська Солідарність" – також звернулися до Разумкова щодо направлення законопроекту про олігархів на перевірку до "Венеційки".
Пізніше спікер підтвердив, що передав законопроект про олігархів до "Венеційки". Водночас він розповів, що народні депутати можуть ухвалити законопроект №5599 про олігархів у другому читанні не чекаючи на висновок Венеційської комісії щодо його конституційності.
За словами Разумкова, якщо той чи інший законопроект відправляють у Венеційську комісію, то у Верховної Ради немає зобов'язань чекати на її рішення до голосування за документ, оскільки це не регламентна процедура.
16 вересня у Венеційській комісії підтвердили, що отримали на розгляд законопроект Зеленського про олігархів.
17 вересня профільний комітет Ради підтримав законопроект про олігархів й рекомендував до ухвалення в другому читанні.
Довідка: 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.
Документ розкритикував, зокрема, голова Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили у комітеті парламенту з питань інтеграції України до ЄС.
В цілому до другого читання законопроекту нардепами від різних фракцій було подано 1257 поправок.
Читайте також: Купа варіантів, і всі невдалі: Як Зеленський може поховати закон про олігархів
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua