Економіка України у найближчі роки пригальмує, – НБУ
Національний банк України у січні погіршив прогноз зростання ВВП України у 2022 році з 3,8% до 3,4%
- Новини Depo.ua
-
28 січня 2022 16:01
За даними НБУ, на економіку впливатимуть напружена геополітична ситуація, наслідки коронакризи та високі ціни на енергоносії.
Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інфляційний звіт" НБУ за січень 2022 року.
У документі зазначається, що економіку підтримують споживчий попит і все ще доволі сприятливі умови торгівлі.
"Натомість вагомим стримуючим чинником залишатиметься напружена геополітична ситуація, що негативно впливатиме на інвестиційні рішення. Крім того, попри поступове згасання пандемії, наслідки коронакризи залишатимуться доволі відчутними. Порівняно високі ціни на енергоносії та дефіцит окремих видів сировини, передусім у першому півріччі, також обмежуватимуть потенціал зростання", – йдеться у звіті.
НБУ очікує, що частково дія цих обмежуючих факторів проявлятиметься навіть у 2023 році.
"Попри те, що базовий прогноз припускає поступове зниження премії за ризик з II кварталу поточного року, наслідки поточної геополітичної напруженості проявлятимуться і у 2023 році через його негативний вплив на інвестиційний процес у 2022 році", – йдеться у звіті НБУ.
За прогнозом НБУ, у 2023-2024 роках зростання реального ВВП прискориться відповідно до 3,7% та 4%. Цьому має посприяти стабілізація геополітичної ситуації протягом 2022 року, подальше зростання світової економіки та збереження доволі сприятливих умов торгівлі.
"Позитивний вплив матиме й поширення вакцинації, що сприятиме остаточному вичерпанню негативних ефектів пандемії, подальшому налагодженню ланцюгів виробництва та поставок. Це зумовить нарощування виробництва та пожвавить інвестиційну діяльність в Україні. Приватне споживання, попри певне сповільнення, залишатиметься однією з найстійкіших компонентів ВВП завдяки подальшому зростанню доходів та поширенню кредитування", – йдеться у звіті.
Нагадаємо, 18 січня в НБУ заявили, що головною причиною виникнення певних перекосів між попитом та пропозицією валюти є психологічний чинник, пов'язаний із геополітичними подіями довкола України та реакцією на них учасників ринку.
24 січня після засідання РНБО президент Володимир Зеленський заявив, що в країні все під контролем, у тому числі валютний курс та золотовалютні резерви.
Однак, на 28 січня 2022 року НБУ встановив офіційний курс на рівні 28,98 гривень за долар. Таким чином, офіційний курс долара до гривні виріс до максимуму за сім років. Вище курс був тільки 26 лютого 2015 року – 30,01 гривень, коли протягом декількох днів на ринку спостерігалася паніка.
Читайте також: Треба просто перестати заспокоювати: Що не так із останніми зверненнями Зеленського
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News