Керівництво ДБР не змогло пояснити на засіданні комітету Ради, чому справу Трухіна не передали до МВС

На засіданні правоохоронного комітету Верховної Ради, присвяченому історії із ДТП нардепа від "Слуги народу" Олександра Трухіна, представники силових структур так і не змогли пояснити, чому цією справою займається ДБР, а не МВС

Журналіст відділу новин
Керівництво ДБР не змогло пояснити на за…
Фото: dbr.gov.ua

Член комітету Максим Бужанський запитав у присутніх на засіданні представник силових структур, чи є у когось із постраждалих у ДТП з авто нардепа Трухіна середні чи важкі травми. "Наскільки я пам'ятаю процедуру, якщо в них немає пошкоджень  або легкі пошкодження, то це адміністративна відповідальність, треба закривати кримінальну справу та передавати до Нацполіції для того, щоб вона виписувала штраф", – заявив депутат.

Бужанський додав, що в цій частині немає чого розглядати, передає Depo.ua.

Очільник ДБР Олексій Сухачов відповів, що ніяких важких травм зафіксовано не було: "За наслідками проведення судово-медичної експертизи було встановлено, що у трьох постраждалих були зафіксовані легкі тілесні ушкодження". Тож, зазначив Сухачов, дійсно за цим фактом не настає кримінальна відповідальність, але "ми досліджуємо низку інших питань в ході кримінального провадження, а саме встановлюємо, хто саме знаходився за кермом транспортного засобу".

Разом з тим, інший нардеп, заступник голови комітету Григорій Мамка зауважив, що у випадку лише легких ушкоджень зникають причини встановлювати персону, що була за кермом автомобіля. "Якщо результат судово-медичним експертиз –легкі тілесні ушкодження, то ви не повинні далі розслідувати провадження, не треба чекати висновку експертиз. Відсутність події злочину – чітко і ясно каже закон. Яка повна об'єктивність? Навіщо встановлювати, хто був за кермом? Події немає. Якщо немає події злочину, то це означає і відсутність особи, яка його вчинила". Матеріали ж щодо службових розслідувань, зазначив Мамка, "це тільки наслідки, щоб усунути на майбутнє".

Також депутати не змогли добитися від керівника ДБР Сухачова пояснень, чому ДБР, яе взялося розслідувати цю справу, не дослідило ситуацію по гарячих слідах. Зокрема, чому не були оперативно вилучені відео із боді-камер поліцейського, які були оприлюднені в ЗМІ лише через кілька місяців після інциденту.

Разом з тим, у ДБР наполягають, що їм конче необхідно встановити особу, яка перебувала за кермом. Після уточнення нардепа Мамки, що серед постраждалих ні в кого немає пошкоджень навіть середньої тяжкості, начальник головного слідчого управління ДБР Олександр Удовиченко зазначив: "Є певні нюанси, Олексій Олександрович (Сухачов – ред.) достеменно володіє матеріалами, але щодо строків притягнення до адміністративної відповідальності, всі ми чітко знаємо, що вони пройдуть після того, як ми закриємо кримінальне провадження та приймемо рішення. Тому про строки переживати немає чого, а адміністративна відповідальність є індивідуалізованою, і нам потрібно встановити, хто сидів за кермом. Встановлюємо, приймаємо рішення, виділяємо матеріали".

Нагадаємо, 7 лютого в ДБР заявили, що за кермом авто Трухіна був чоловік у червоному.

Що відомо про ДТП за участю Трухіна

23 серпня 2021 року низка ЗМІ повідомили, що народний депутат із фракції "Слуга народу" Олександр Трухін, будучи напідпитку, спричинив ДТП дорогою з Полтави до Києва.

Внаслідок ДТП тілесні ушкодження отримали шість осіб, серед яких голова Комітету арбітрів Федерації футболу України Лучано Лучі та його помічник Роман Лішень.

Сам Трухін тиждень не коментував ДТП і лише 1 вересня зізнався, що був на місці аварії й отримав у ній "черепно-мозкову травму", але не повідомив, чи справді він був за кермом. Він також заявив, що жоден із водіїв не був п'яним.

6 вересня голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що будь-яка реакція фракції на аварію може розцінюватись як втручання або тиск на розслідування, тому колеги Трухіна чекають висновку експертиз – хто саме був за кермом.

1 лютого 2022 року "Українська правда" оприлюднила розслідування з відео ДТП, учасником якої був нардеп. Поліцейський, чия камера була ввімкнена, підтвердив, що депутат пропонував хабар, щоб залишити місце події. За словами правоохоронця, нардеп мав ознаки сп'яніння.

Після цього у "Слузі народу" пообіцяли виключити депутата з фракції. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що кадри з натільних камер поліцейських говорять більше, аніж може сказати Трухін у своє виправдання.

2 лютого в Міністерстві внутрішніх справ заявили, що народний депутат України є спеціальним суб’єктом кримінального провадження. У відомств додали, що кримінальні провадження, в яких може фігурувати Трухін в якості підозрюваного, належать до підслідності ДБР.

Крім того, у МВС заявили, що "всі намагання представляти суть справи так, нібито народний депутат Трухін про щось намагався "домовитись" із міністром внутрішніх справ України не відповідають дійсності", і "поліцейські сумлінно виконали свої службові обов’язки з документування цього ДТП".

Згодом стало відомо, що скандального нардепа Трухіна виключили зі "Слуги народу". Водночас генеральний прокурор Ірина Венедіктова наказала слідчим органам порушити кримінальну справу проти Трухіна. Підслідність у справі вона визначила за НАБУ.

Водночас у ДБР заявили, що матеріалів щодо обставин ДТП з Трухіним, оприлюднених журналістами видання "Українська правда", на момент виходу розслідування у розпорядженні слідства не було. При цьому розслідування дорожньо-транспортної пригоди за участю Трухіна триває.

Президент України Володимир Зеленський очікує, що скандальний Трухін понесе "особливу відповідальність".

7 лютого патрульний поліцейський Сергій Петрик, чия нагрудна камера зняла Трухіна після ДТП на Бориспільській трасі, прийшов на допит у ДБР. За словами його адвоката Юрія Демченка, наразі невідомо, чому саме їх викликали до ДБР.

Сам Петрик під час спілкування зі ЗМІ розповів, що здивований тим, що його викликали до ДБР, адже він вже неодноразово давав свідчення у цій справі. Правоохоронець додав, що не шкодує про те, що дав інтерв'ю журналістові Михайлу Ткачу, оскільки розповів про всю правду.

У ДБР розповіли також, що допитали Трухіна та вивчили відео з камер на дорозі. Згідно з інформацією слідчих, за кермом авто Трухіна був "чоловік у червоному". У відомстві додали, що аварія трапилась на ділянці дороги, де було демонтовано камери спостереження.

Читайте також: Ефект Трухіна. Чому єдиний вихід для президента – відправити Кабмін у відставку

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme