Новий канцлер Німеччини закликав США та ЄС обміркувати санкції проти Росії

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Європу і США обміркувати питання про санкції проти Росії за будь-яку агресію у бік України

Христина Макогон

Німеччина може зупинити газопровід "Північний потік-2" за умови вторгнення Росії в Україну. Однак, на думку Шольца, це може погіршити кризу поставок газу в Європу, яка призвела до різкого зростання цін на енергоносії.

Про це пише Depo.ua із посиланням на Reuters.

"Обережність диктує вибір заходів, які матимуть найбільший вплив на тих, хто порушує спільно узгоджені принципи", – заявив Шольц.

Він наголосив, що потрібно враховувати наслідки, які "відобразяться на нас". Він додав, що не існує заходів, що не мали б наслідків для Німеччини.

Шольц також спростував чутки про те, що Сполучені Штати і Європа не можуть домовитися про спільний набір санкцій: "У колі союзників ми погоджуємо можливі заходи. Це добре. Ми повинні вміти діяти у разі надзвичайної ситуації".

Крім цього, він відкинув вимогу Росії раз і назавжди виключити членство України в трансатлантичному військовому союзі НАТО. Водночас він наголосив, що поки що членство в НАТО інших країн Східної Європи "взагалі не стоїть на порядку денному".

Нагадаємо, 22 січня очільник Військово-морських сил Німеччини Кай-Ахім Шенбах на конференції Індійського інституту оборонних досліджень заявив, що Україні не вдасться повернути окупований Росією Крим. А "до Путіна взагалі треба ставитися з повагою". Крім цього, він зазначив, що Україні для вступу в НАТО необхідно відповідати усім вимогам Альянсу, але наразі це неможливо через окупацію.

Україна одразу зажадала від Шенбаха спростування його заяви щодо Криму. З аналогічним проханням українське МЗС звернулося й до офіційного Берліна. 

Згодом Шенбах у Twitter заявив, що його висловлювання про те, що "Крим не повернеться до України", і про те, що "до Путіна треба ставитися з повагою" – особиста думка. Він наголосив, що необережно та неправильно оцінив ситуацію і взагалі не мав права цього робити. Того ж дня, 22 січня, Шенбах подав у відставку

Згодом прем’єр-міністр Баварії Маркус Зьодер виступив проти жорстких антиросійських санкцій і заявив, що Москва не є ворогом Європи. 

Також стало відомо, що Німеччина не тільки відмовляє Києву в поставках зброї, а й блокує експорт естонського озброєння в Україну. Йдеться про гаубиці Д-30 німецького походження.

На думку німецьких урядовців, надання зброї Україні "може лише посилити напруження та зробити переговори з Москвою ще важчими, ніж вони вже є нині". Відповідна позиція непостачання зброї до кризових регіонів також закріплена у коаліційній угоді чинного уряду. Утім, останнім часом навіть всередині Німеччини лунає дедалі більше закликів її переглянути.

Раніше нова міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок також ухилилася від прямої відповіді про можливе постачання зброї Україні.

6 січня 2022 року Анналена Бербок заявила, що Німеччина підтримує ЗСУ медикаментами та допомагає лікувати українських солдатів, але дала зрозуміти – Берлін не постачатиме Києву зброю.

Читайте також: Зброя з Німеччини: Чому Берлін блокує постачання Києву гвинтівок і кораблів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua