Охорона й захист українського кордону: На межі з Білоруссю стартувала спецоперація "Полісся"

На кордоні з Республікою Білорусь розпочалася спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся"

Журналіст відділу новин
Охорона й захист українського кордону: Н…
Фото: Прес-служба МВС

Вона координується Державною прикордонною службою та проводиться спільно з силами Національної гвардії, Національної поліції, Збройними силами України та іншими задіяними резервами на тлі так званої міграційної кризи, що виникла на межі з Білоруссю.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".

Що відомо про спецоперацію на кордоні з Білоруссю

Спільна спеціальна прикордонна операція "Полісся" – подальші заходи для нарощення охорони та захисту українського кордону з метою:

  • недопущення міграційної кризи;

  • протидії протиправній діяльності.

За словами першого заступника голови ДПС Володимира Нікіфоренка, нині на українсько-білоруському кордоні зберігається загроза поширення міграційної кризи та імовірність перенаправлення потоків мігрантів до України. Саме тому правоохоронні органи спільними зусиллями вживають заходів з нарощення системи охорони кордону на цій ділянці.

"Для подальшого реагування на можливе ускладнення ситуації спільно з взаємодіючими державними структурами узгоджено проведення спільної спеціальної прикордонної операції та опрацьовано відповідний план. І вчора ввечері вона офіційно розпочалася", – уточнив він.

Нікіфоренко наголосив, що основне завдання спецоперації – не допустити перетинання нелегальними мігрантами державного кордону та потрапляння їх в Україну. Для цього забезпечується координація дій усіх задіяних сил.

Що передбачає спецоперація "Полісся"

Для керівництва операцією та оперативного обміну інформацією було організовано роботу міжвідомчих координаційних штабів на центральному та обласних рівнях.

Водночас на тактичному (районному) рівні було утворено координаційні групи управління.

Зазначається, що контроль за режимом державного кордону здійснюватиметься збільшеними прикордонними нарядами з одночасним нарощуванням сил та засобів на можливих напрямках спроб прориву груп незаконних мігрантів.

В охороні кордону активно застосовуватиметься для патрулювання і моніторингу:

  • авіація;

  • безпілотні авіаційні комплекси;

  • технічні засоби спостереження.

Передбачене також суттєве посилення прикордонного режиму вздовж українсько-білоруської ділянки державного кордону.

У межах контрольованих прикордонних районів відбуватимуться:

  • виставляння контрольних постів на автомобільних дорогах;

  • патрулювання основних шляхів, що прямують до державного кордону;

  • перевірки автобусних та залізничних станцій;

  • проведення превентивних заходів в населених пунктах прикордоння.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні розпочав роботу міжвідомчий штаб, який координуватиме дії силових органів щодо захисту державного кордону. Він націлений, зокрема, на протидію можливій міграційній кризі на кордоні України.

Довідка: 11 листопада міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що Україна зведе "інтелектуальний кордон" з Білоруссю та Росією. На це з держбюджету візьмуть 17 млрд грн.

Згодом прикордонники розповіли, яким буде український "інтелектуальний кордон".

Крім того, Монастирський наголосив, що у 2022 році в Україні планують звести стіну на українському кордоні з Білоруссю та Росією протяжністю в тисячу кілометрів. Відомо, що проект реалізовуватимуть у межах "Великого будівництва-2022".

16 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів виділив Міністерству внутрішніх справ України – для Державної прикордонної служби – 21 мільйон гривень. Повідомлялося, що кошти надаються для здійснення заходів, пов’язаних зі зміцненням обороноздатності держави.

Згідно з уточненням урядовців, виділені кошти (21 млн грн) направлять для інженерно-технічного облаштування державного кордону – на закупівлю сировини для виготовлення спіральної колючо-ріжучої стрічки типу "Єгоза" (колючого дроту).

18 листопада Верховна Рада ухвалила законопроект №5232, який регулює застосування зброї та бойової техніки прикордонниками.

Водночас Монастирський розповів, як Україна боронитиме кордон у разі напливу мігрантів. Міністр також розкрив деталі будівництва українського "інтелектуального кордону".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme