Саакашвілі заявив, що повернувся до Грузії через безмежну тугу: Це не перша його спроба

Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі пояснив, чому він повернувся на батьківщину

Журналіст відділу новин
Саакашвілі заявив, що повернувся до Груз…
Фото: ЕРА

Першою причиною, за словами Міхеіла Саакашвілі, стала безмежна туга. Він заявив, що йому щоночі снилися різні місця Грузії, Тбілісі, його школи.

Але була і друга причина, зазначив екс-голова Одеської ОДА у своєму письмовому інтерв'ю телеканалу Mtavari, передає Depo.ua.

"По-друге, це було  раціональне, давно продумане рішення. Коли я дивлюсь на демографію, геополітику, крах вітчизняних інституцій – я думаю, що ми вже рухаємось за ту межу, з якої неможливо буде повернутися", – пояснив Саакашвілі.

Також він зазначив, що ця спроба була не першою для нього. "Перша спроба мало не завершилася трагічно", – заявив ув'язнений у Руставі громадянин України, не конкретизувавши деталі тієї спроби.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції Грузії звернулось до міністра охорони здоров'я країни Катерини Тікарадзе з проханням створити мультифункціональну групу для спостереження за станом здоров'я третього президента Міхеіла Саакашвілі.

Як затримали Саакашвілі

1 жовтня прем'єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив про затримання Саакашвілі.

Він не говорив про будь-які подробиці затримання екс-президента країни. Лише наголосив, що грузинські правоохоронці провели операцію "на вищому рівні". 

При цьому, за його словами, силовики мали інформацію про маршрут пересування Саакашвілі в напрямку Грузії з України.

Пізніше у мережі з'явилося відео із затриманим Саакашвілі. Повідомлялося, що політик перетнув кордон нелегально.

Українські прикордонники проводять внутрішнє розслідування через виїзд Саакашвілі з України до Тбілісі.

У Грузії заявили, буцімто Саакашвілі готував державний переворот і політика затримали у межах заздалегідь спланованої секретної операції.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що Саакашвілі прибув до Грузії виключно з метою внести дестабілізацію. Отже, вона не може помилувати екс-президента, оскільки хоче бути "чесною перед людьми, які постраждали від його режиму".

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що використовує всі свої можливості задля повернення в країну затриманого у Грузії українця Саакашвілі.

Натомість прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі повідомив, що Саакашвілі зможе повернутися в Україну лише після відбуття всього тюремного терміну на батьківщині, де він був засуджений до шести років ув'язнення.

Нині Саакашвілі перебуває у Руставській в'язниці неподалік від Тбілісі. Він оголосив голодування і заявив, що воно "триватиме до кінця життя". Крім того, Саакашвілі заздалегідь відмовився від медичної допомоги в разі втрати свідомості та будь-якого медичного втручання.

Особистий лікар Саакашвілі Ніколоз Кіпшидзе розповів, що Саакашвілі має рідкісне захворювання – таласемію. Медик заявив, що стан третього президента Грузії погіршився і йому потрібна госпіталізація.

Однак Спеціальна пенітенціарна служба Грузії спростувала інформацію про погіршення стану здоров'я Саакашвілі та запевнила, що він отримує призначені ліки.

Тюремники Саакашвілі розповіли також, що він відмовився сидіти у камері з іншою людиною і попросився до одиночки.

Крім самого екс-президента, правоохоронці затримали ще трьох його соратників.

Що відомо про справу Саакашвілі

На батьківщині Міхеіл Саакашвілі є підозрюваним у кількох кримінальних справах.

Зокрема, 23 березня 2014 року Саакашвілі викликали для свідчення в головну прокуратуру Грузії, плануючи допитати його з приводу помилування ним 2008 року чотирьох високопоставлених співробітників департаменту конституційної безпеки МВС Грузії – Ґії Аланія, Автанділа Апциаурі, Александра Гачави та Міхеїла Бібілурідзе, засуджених як фігурантів справи про вбивство 28 січня 2006 банківського службовця Сандро Ґірґвліані, а також за протиправні дії на адресу його знайомого Левана Бухаідзе.

28 липня того ж року третього президента країни було звинувачено в перевищенні повноважень при розгоні опозиційної акції в листопаді 2007 року, розгромі телекомпанії "Імеді" та вилученні власності у засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі.

13 серпня Саакашвілі було висунуто звинувачення в розтраті бюджетних коштів. За даними грузинської прокуратури, Саакашвілі витрачав державні кошти на кухарів, масажистів, готелі та оренди яхт. Зокрема, його звинувачують, що в період із 2009 по 2012 роки лише на косметичні процедури для себе та сім'ї він витратив близько $450 тис.

Через це Саакашвілі залишив Грузію і до останнього часу не повертався додому.

1 жовтня стало відомо, що проти Саакашвілі у Грузії відкрили нову кримінальну справу. Він зі своїми соратниками нібито "планували вбивство опозиціонерів, щоб спровокувати заворушення і звинуватити владу".

Читайте також: Червона тюрма: Чому тюремники люблять Саакашвілі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme