Стало відомо, які законопроекти будуть просувати "слуги" наступного пленарного тижня: Законопроект №5600 та закони для МВФ

Речниця фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук повідомила, які плани на роботу у монобільшості на наступний пленарний тиждень 19-22 жовтня

Максим Карпенко
Журналіст стрічки новин
Стало відомо, які законопроекти будуть п…
Скріншот

Зокрема, "слуги" планують розглянути 12 проектів постанов, які не дають Голові Верховної Ради Руслану Стефанчуку підписати так званий "закон про олігархів".

Про це вона повідомила у своєму Telegram-каналі, інформує Depo.ua.

Зазначається, що нардепи також планують ухвалити законопроект №5600 та провести позачергове засідання парламенту. На ньому будуть ухвалювати євроінтеграційні закони, а саме:

  • №4554 про безпечне дитяче харчування відповідно до стандартів ЄС;

  • №3680-д щодо спрощення процедур експертизи, реєстрації сортів рослин та обігу насіння;

  • №0112 - ратифікація Гарантійної угоди "Логістична мережа (Модернізація та цифровізація Укрпошти)" між Україною та Європейським інвестиційним банком;

  • №0124 про внесення змін до Конвенції між Урядом України й Урядом Королівства Данії про уникнення подвійного оподаткування.

Окрім цього, планується ухвалення законопроектів щодо посилення співпраці з МВФ. На ці постанови очікує місія Фонду. Йдеться про наступні проекти законів:

  • №5459-1 - про приведення статусу НАБУ у відповідність до вимог Конституції;

  • №5850, 5852 і 5853 - щодо реформування банківської сфери та посилення незалежності НБУ.

"Перейти до розгляду законопроекту 3205-2, який допоможе малим фермерам отримати доступні кредитні ресурси", – додала Палійчук.

Речниця фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук повідомила, які плани на роботу у монобільшості на наступний пленарний тиждень 19-22 жовтняплани слуг на пленарний тиждень 19-22 жовтня

Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.

Документ розкритикував, зокрема, тодішній голова Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили у комітеті парламенту з питань інтеграції України до ЄС. 

В цілому до другого читання законопроекту нардепами від різних фракцій було подано 1 257 поправок.

17 вересня профільний комітет Ради підтримав законопроект про олігархів й рекомендував до ухвалення в другому читанні.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський повідомив, що комітет Ради з питань національної безпеки та оборони сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту №5599 про олігархів.

Водночас Разумков заявив, що розгляд законопроекту про олігархів у профільному комітеті парламенту відбувся "під грифом великої таємності" і попросив апарат ВРУ та його керівництво розібратися, "як так відпрацював секретаріат". Він також попросив пояснень у голови комітету – нардепа від "слуг" Олександра Завітневича.

23 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект про олігархів у другому читанні та в цілому.

Закон підтримали 279 депутатів – фракція "Слуга народу" (229 голосів), група "Довіра" (15), "За Майбутнє" (18) та фракція "Голос" (11). У "Голосі" закон підтримала група, що протистоїть лідеру партії Кірі Рудик та голові фракції Ярославу Железняку.

24 вересня стало відомо, що народним депутатам доведеться ще раз проголосувати за закон про деолігархізацію, адже під час розгляду законопроекту у другому читанні було враховано одразу три поправки, які суперечать одна одній. 

Але пізніше було заявлено, що переголосування не знадобиться, бо депутатів увели в оману працівники апарату ВР.

11 жовтня голова фракції "Голос" Железняк поінформував, що комітет Ради передав закон про олігархів на підпис.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme