У Казахстані під час протестів помер суддя

Суддя спеціалізованого міжрайонного адміністративного суду Алмати Мурат Абраєв загинув під час масових протестів у місті

Журналіст стрічки новин

Водночас причини та обставини смерті судді з Казахстану не уточнюються.

Про це повідомили у міському суді, передає Depo.ua.

Керівництво міськсуду висловило співчуття сім'ї та близьким Абраєва.

"Керівництво Алматинського міського суду, Адміністратора судів по місту Алмати висловлює глибокі співчуття рідним та близьким судді СМСАП міста Алмати Абраєва Мурата Радовича у зв'язку зі смертю під час заворушень. Пам'ять про нього житиме в наших серцях", – вказується у повідомленні.

Нагадаємо, за минулу добу, 10 січня, у Казахстані померло три високопосадовця.

Так, повідомлялося про самогубство начальника департаменту поліції Жамбильської області Казахстану Жаната Сулейменова. За інформацію ЗМІ, після заворушень у місті Тараз стосовно Сулейменова було порушено кримінальну справу. Причиною стали часті випадки переходу поліцейських на бік протестувальників. Також було спалено будівлю департаменту поліції. 

Згодом стало відомо, що у столиці Казахстану Нур-Султані знайшли мертвим полковника Комітету національної безпеки (КНБ) Азамата Ібраєва. За інформацією місцевих ЗМІ, тіло Ібраєва знайшли у дворі його будинку із ознаками падіння з висоти. Ймовірно, йдеться про самогубство.

Пізніше з'явилось повідомлення про смерть заступника начальника УП Турскибского району Таната Назанова. Його знайшли на робочому місті. Причина смерті – інфаркт.

Довідка: У Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ — лише в Мангістауській області. 

Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схвалив відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва. 

5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".

До ОДКБ, окрім Казахстану, входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Ті погодились ввести свій контингент в країну. 

6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme