СБУ за рік нейтралізувала понад 2 тис. кібератак на урядові ресурси (ІНФОГРАФІКА)

За минулий рік було локалізовано понад 2 тисячі кібератак на електронні ресурси органів влади та стратегічно важливі об’єкти критичної інфраструктури України

Журналіст відділу новин
СБУ за рік нейтралізувала понад 2 тис. к…
Фото: Прес-служба СБУ

Служба безпеки України (СБУ) проводить комплексні заходи щодо запобігання та нейтралізації загроз інформаційно-підривної діяльності проти державної безпеки. Йдеться, зокрема, про хакерські атаки на різні ресурси, в тому числі й урядові.

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на прес-службу СБУ.

Зазначається, що за матеріалами СБУ 80 зловмисників було притягнуто до кримінальної відповідальності. 26 із них – засуджено до різних термінів покарання.

Кібербезпека в Україні - інфографіка від СБУ

Крім того, у ході слідчо-оперативних дій було викрито десятки мереж інтернет-агентури спецслужб РФ. За завданням своїх "кураторів" вони проводили ворожі інформаційні диверсії.

Фахівці встановили, що зловмисники поширювали публічні заклики до захоплення влади і порушення територіальної цілісності України. Провокаційні матеріали розповсюджували через спеціально створені інтернет-платформи та групи у соцмережах.

За злочини проти державної безпеки України понад 30 зловмисникам було повідомлено про підозри. За майже 40 фактами правопорушень – обвинувальні вироки суду.

Було, зокрема, заблоковано спецоперацію воєнної розвідки РФ щодо поширення фейкових відомостей про нібито проведення у нашій країні "призовної кампанії та мобілізації неповнолітніх".

Ліквідовано понад 20 ворожих ботоферм загальною потужністю майже 150 тисяч аккаунтів (зловмисники поширювали деструктивний контент для розхитування внутрішньо-політичної ситуації в Україні).

Крім того, серед задокументованих фактів підривної діяльності – розповсюдження дезінформації щодо ситуації з COVID-19.

За всіма викритими фактами протиправної діяльності триває системна робота для встановлення всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

СБУ за рік нейтралізувала понад 2 тис. кібератак на урядові ресурси (ІНФОГРАФІКА)

Нагадаємо, у ніч з 13 на 14 січня невідомі хакери зламали сайти низки урядових структур України. На них розмістили текст із погрозами громадянам українською, російською та польською мовами.

У зверненні хакерів стверджувалося, буцімто всі особисті дані українців були "завантажені в загальну мережу", а всі дані на персональних комп'ютерах "будуть знищені без можливості відновлення".

Внаслідок кібератаки постраждали офіційні сайти Кабінету міністрів України, Міністерства освіти й науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства розвитку громад і територій, Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища, Міністерство аграрної політики та продовольства, Державної казначейської служби, Державної служби із надзвичайних ситуацій тощо. Працювати перестав також портал "Дія".

Дещо згодом Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України запевнила, що витоку персональних даних внаслідок хакерської атаки не відбулось, а більшість ресурсів відновили свою роботу.

В Європейському Союзі майже одразу запропонували Україні допомогу на тлі кібератаки. Верховний представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель засудив хакерську атаку й зауважив, що в Євросоюзі знали, що "це може статись". Водночас чиновник відмовився від припущень, хто може стояти за цим злочином.

15 січня заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк заявив, що за масштабною кібератакою на Україну стоїть хакерська група UNC1151, пов'язана з білоруською розвідкою. На його думку, справжня руйнівна мета кібератаки на державні сайти проявить себе найближчим часом.

Співробітники СБУ встановили також, за допомогою яких інструментів хакерам вдалося зашкодити урядовим та іншим офіційним сайтам в Україні.

Крім того, експерти видання Reuters заявили, що такі масовані хакерські атаки є одним зі сценаріїв війни Росії проти України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme