У ЄС позитивно оцінили український закон про олігархів

Європейський Союз позитивно відреагував на ухвалений закон про олігархів та підтримав Україну в боротьбі з впливом приватних інтересів.

Журналіст стрічки новин
У ЄС позитивно оцінили український закон…
Фото: Прес-служба ВРУ

У ЄС наголосили, що Україні треба продовжити докладати усіх можливих зусиль для забезпечення незалежного та ефективного функціонування антикорупційних й правоохоронних органів.

 Про це повідомляє Depo.ua з посиланням та текст спільної заяви після саміту Україна-ЄС. 

Йдеться також й про деполітизований процес відбору на керівні посади. 

"ЄС привітав зусилля України з обмеження можливостей для вчинення корупційних дій та її відданість боротьбі з впливом приватних інтересів ("деолігархізація"), у тому числі шляхом юридично обґрунтованого прийняття та впровадження відповідного законодавства, та закликав до подальших кроків України на цьому напрямку",  – вказується у заяві.

У Євросоюзі додали, що продовжують підтримувати Україну на її шляху реформ, особливо тих, що стосуються судової системи та боротьби з корупцією. 

Нагадаємо, новий спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук розповів, коли закон про олігархів буде підписаний. За його словами, Верховна Рада має спочатку розібратися із 12 постановами, які блокують підписання цього законопроекту.

Довідка: 1 липня Верховна Рада підтримала за основу законопроект №5599 про олігархів. Згідно з ним, визначати, хто є олігархом – буде РНБО, головою якого є президент.

Документ розкритикував, зокрема, тодішній голова Ради Дмитро Разумков, який побачив у ньому конфлікт інтересів. Також президентський законопроект критично оцінили у комітеті парламенту з питань інтеграції України до ЄС. 

В цілому до другого читання законопроекту нардепами від різних фракцій було подано 1 257 поправок.

17 вересня профільний комітет Ради підтримав законопроект про олігархів й рекомендував до ухвалення в другому читанні.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський повідомив, що комітет Ради з питань національної безпеки та оборони сформулював 13 комплексних поправок до законопроекту №5599 про олігархів.

Водночас Разумков заявив, що розгляд законопроекту про олігархів у профільному комітеті парламенту відбувся "під грифом великої таємності" і попросив апарат ВРУ та його керівництво розібратися, "як так відпрацював секретаріат". Він також попросив пояснень у голови комітету – нардепа від "слуг" Олександра Завітневича.

23 вересня Верховна Рада ухвалила законопроект про олігархів у другому читанні та в цілому.

Закон підтримали 279 депутатів – фракція "Слуга народу" (229 голосів), група "Довіра" (15), "За Майбутнє" (18) та фракція "Голос" (11). У "Голосі" закон підтримала група, що протистоїть лідеру партії Кірі Рудик та голові фракції Ярославу Железняку.

24 вересня стало відомо, що народним депутатам доведеться ще раз проголосувати за закон про деолігархізацію, адже під час розгляду законопроекту у другому читанні було враховано одразу три поправки, які суперечать одна одній. 

Але пізніше було заявлено, що переголосування не знадобиться, бо депутатів увели в оману працівники апарату ВР.

11 жовтня голова фракції "Голос" Железняк поінформував, що комітет Ради передав закон про олігархів на підпис.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme