У Грузії заявили, що не видаватимуть Саакашвілі Україні у жодному разі

Влада Грузії не планує видавати офіційному Києву голову виконавчого комітету Національної ради реформ України, президента Грузії 2003-2014 років Міхеіла Саакашвілі, якого затримали у Тбілісі

Журналіст стрічки новин

Віце-прем'єр Грузії Тея Цулукіані назвала можливу екстрадицію політика нісенітницею.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Imedi News.

"Говорити про екстрадицію Саакашвілі – це юридична нісенітниця або нонсенс. Якщо ми говоримо про передачу Саакашвілі Україні, щоб він відсидів тюремний термін, який йому присудив грузинський суд, в Україні, то у нас немає ніякого бажання це робити. У цьому немає доцільності", – наголосила вона.

За словами Цулукіані, вона дуже здивована заявами про його можливу видачу Україні.

"Не може бути й мови про видачу Саакашвілі, і з політичної точки зору я здивована. Якщо людина настільки вірна ідеї жертвувати собою заради ідеалів, вона не повинна бажати повернутися до Києва", – додала віце-прем'єр.

Варто додати, що міністр закордонних справ Грузії Давид Залкаліані зауважив, що Саакашвілі може бути екстрадований тільки у разі вчинення кримінального злочину в Україні.

Нагадаємо, дещо раніше у ЗМІ розповіли, як живеться Саакашвілі під арештом. У в'язниці політика ставляться "прекрасно". Персонал установи називає його "паном президентом". 

Як відомо, 1 жовтня прем'єр-міністр Грузії Іраклі Гарібашвілі заявив про затримання Саакашвілі.

Він не говорив про будь-які подробиці затримання екс-президента країни. Лише наголосив, що грузинські правоохоронці провели операцію "на вищому рівні". 

При цьому, за його словами, силовики мали інформацію про маршрут пересування Саакашвілі в напрямку Грузії з України.

Пізніше у мережі з'явилося відео із затриманим Саакашвілі.

Крім того, у Грузії заявили, буцімто Саакашвілі готував державний переворот і політика затримали у межах заздалегідь спланованої секретної операції.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наголосила, що Саакашвілі прибув до Грузії виключно з метою внести дестабілізацію. Отже, вона не може помилувати екс-президента, оскільки хоче бути "чесною перед людьми, які постраждали від його режиму".

Водночас президент України Володимир Зеленський заявив, що використовує всі свої можливості задля повернення в країну затриманого у Грузії українця Саакашвілі.

Натомість прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі повідомив, що Саакашвілі зможе повернутися в Україну лише після відбуття всього тюремного терміну на батьківщині, де він був засуджений до шести років ув'язнення.

Довідка: На батьківщині Міхеіл Саакашвілі є підозрюваним у кількох кримінальних справах.

Зокрема, 23 березня 2014 року Саакашвілі викликали для свідчення в головну прокуратуру Грузії, плануючи допитати його з приводу помилування ним 2008 року чотирьох високопоставлених співробітників департаменту конституційної безпеки МВС Грузії – Ґії Аланія, Автанділа Апциаурі, Александра Гачави та Міхеїла Бібілурідзе, засуджених як фігурантів справи про вбивство 28 січня 2006 банківського службовця Сандро Ґірґвліані, а також за протиправні дії на адресу його знайомого Левана Бухаідзе.

28 липня того ж року екс-президента було звинувачено в перевищенні повноважень при розгоні опозиційної акції в листопаді 2007 року, розгромі телекомпанії "Імеді" та вилученні власності у засновника цієї телекомпанії Бадрі Патаркацишвілі.

13 серпня Саакашвілі було висунуто звинувачення в розтраті бюджетних коштів. За даними грузинської прокуратури, Саакашвілі витрачав державні кошти на кухарів, масажистів, готелі та оренди яхт. Зокрема, його звинувачують, що в період із 2009 по 2012 роки лише на косметичні процедури для себе та сім'ї він витратив близько $450 тис.

Через це Саакашвілі залишив Грузію і до останнього часу не повертався додому.

27 серпня 2020 року Саакашвілі уже оголошував, що повертається в Грузію. Він пояснив, що продовжить виконувати свої обов’язки в українській Нацраді реформ, але буде активно брати участь у виборах в Грузії.

7 вересня партія Єдиний національний рух і об'єднання опозиції "Сила" висунули кандидатуру Саакашвілі на посаду прем'єр-міністра Грузії. Втім, політсила Саакашвілі програла вибори.

1 жовтня стало відомо, що проти Саакашвілі у Грузії відкрили нову кримінальну справу.

Читайте також: Вічний революціонер: Чим загрожує Грузії приїзд Саакашвілі

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини Depo.ua

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme