У Казахстані продовжили комендантську годину в Алмати
Комендантську годину в Алматинській області Казахстану продовжили з 20 вечора до 7 ранку
Жителів області просять не підходити близько до вікон, так як проводиться "антитерористична операція".
Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Sputnik Казахстан.
"Комендантська година в Алматинській області тепер діє з 20 вечора до 7 ранку. Влада закликає зберігати спокій і не залишати будинки без необхідності", – пише видання.
При цьому зазнчається, що на виїзді і в'їзді в Талдикорган встановлені блокпости. Водії повинні мати при собі посвідчення особи та документи на авто. Попереджають, що до машин без номерів будуть застосовувати найжорсткіші заходи.
Також по всіх центральних каналах людей закликають не підходити близько до вікон, так як триває "антитерористична операція" і це може бути небезпечно.
Нагадаємо, у Казахстані люди вийшли на протести після того, як уряд підвищив з 1 січня 2022 року ціну на зріджений нафтовий газ. Протестувальники заявили, що більшість транспорту в Мангістауській області заправляється цим паливом, але нинішній розмір мінімальної заробітної плати робить його фактично недоступним. Вони вимагали вдвічі знизити ціну, а їхню область забезпечити постійним запасом газу, бо зараз вони стикаються зі збоями в його подачі. Зрештою президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв 4 січня оголосив про зниження ціни на газ — лише в Мангістауській області.
Також президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв схвалив відставку уряду та виконав деякі інші вимоги на тлі протестів. Однак протести продовжилися. Демонстранти вимагали відставки колишнього президента Нурсултана Назарбаєва з посади очільника Ради безпеки, який, на їхню думку, покинув пост глави держави лише формально. Після цього Токаєв заявив, що очолить Раду безпеки Казахстану замість Назарбаєва.
5 січня у Казахстані оголосили режим надзвичайної ситуації. Президент Касим-Жомарт Токаєв звернувся до держав-членів Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) по допомогу у придушенні протестів і заявив про "терористичну загрозу".
До ОДКБ, окрім Казахстану, входять Росія, Білорусь, Вірменія, Таджикистан та Киргизстан. Ті погодились ввести свій контингент в країну. Наразі триває перекидання військ ОДКБ до Казахстану.
6 січня ситуація в Казахстані загострилася. На тлі новин про прибуття "миротворців" з Росії, Вірменії та Білорусі, обстріли центральних вулиць посилилися, а до мережі потрапили відео з росіянами, які приїхали "рятувати" казахів.
Серед тих, хто застряг в Казахстані через закриття аеропортів, також 43 українці, які наразі перебувають у безпеці.
Наприкінці дня влада Казахстану заявила про взяття адмінбудівель під контроль, а МВС заявило про знищення усіх, хто не складе зброю.
7 січня у Казахстані влада заявила про повне придушення протестів. Йдеться, зокрема, про взяття під контроль міст і майже повне відновлення порядку.
Читайте також: Топ-10 цікавих фактів про Казахстан у зв’язку із нинішніми протестами
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua