Захист кордону: В Україні створили штаб для координації силових дій
В Україні розпочав роботу міжвідомчий штаб, який координуватиме дії силових органів щодо захисту державного кордону
Він націлений, зокрема, на протидію можливій міграційній кризі на кордоні України.
Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Урядовий портал".
Уточнюється, що установче засідання міжвідомчого координаційного штабу відбулося 22 листопада в Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Його робота відбуватиметься під керівництвом першого заступника голови Держприкордонслужби України Володимира Нікіфоренка.
За його словами, створення такого штабу передбачене рішенням уряду.
"Він забезпечуватиме координацію діяльності всіх залучених до заходів з посилення охорони та захисту державного кордону України органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, військових формувань, правоохоронних органів та громадських об’єднань. Крім того, створюються регіональні координаційні штаби", – розповів Нікіфоренко.
Зазначається, що міністерства та органи виконавчої влади мають організувати заходи об’єднаної підготовки складових сектору безпеки і оборони у взаємодії з органами місцевого самоврядування для забезпечення готовності до дій із посилення охорони та захисту держкордону.
До складу штабу входять представники:
-
Міністерства внутрішніх справ (МВС);
-
Національної поліції;
-
Національної гвардії;
-
Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС);
-
Державної міграційної служби (ДМС);
-
Міністерства закордонних справ (МЗС);
-
Міністерства оборони;
-
Міністерства юстиції;
-
Міністерства фінансів;
-
Міністерства інфраструктури;
-
командувань Збройних сил України (ЗСУ);
-
командувать Служби безпеки Україин (СБУ).
Крім того, за згодою у роботі штабу братиме участь уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. До її робочої групи з можливого розвитку ситуації будуть долучені всі регіональні представники в тих областях, де може загостритися питання незаконної міграції.
Окрім координації роботи суб’єктів взаємодії представники штабу забезпечуватимуть:
-
аналіз, узагальнення та обмін інформацією;
-
підготовку пропозицій та рекомендацій щодо заходів, пов’язаних з урегулюванням проблемних питань забезпечення посилення охорони й захисту державного кордону України.
Уточнюється, що за необхідності для виконання покладених завдань може відбуватися взаємодія з іноземними та міжнародними організаціями.
Нагадаємо, дещо раніше у МВС заявили, що в бюджет на 2022 рік не заклали гроші на будівництво кордону.
Довідка: 11 листопада міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив, що Україна зведе "інтелектуальний кордон" з Білоруссю та Росією. На це з держбюджету візьмуть 17 млрд грн.
Згодом прикордонники розповіли, яким буде український "інтелектуальний кордон".
Крім того, Монастирський наголосив, що у 2022 році в Україні планують звести стіну на українському кордоні з Білоруссю та Росією протяжністю в тисячу кілометрів. Відомо, що проект реалізовуватимуть у межах "Великого будівництва-2022".
16 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів виділив Міністерству внутрішніх справ України – для Державної прикордонної служби – 21 мільйон гривень. Повідомлялося, що кошти надаються для здійснення заходів, пов’язаних зі зміцненням обороноздатності держави.
Згідно з уточненням урядовців, виділені кошти (21 млн грн) направлять для інженерно-технічного облаштування державного кордону – на закупівлю сировини для виготовлення спіральної колючо-ріжучої стрічки типу "Єгоза" (колючого дроту).
18 листопада Верховна Рада ухвалила законопроект №5232, який регулює застосування зброї та бойової техніки прикордонниками.
Водночас Монастирський розповів, як Україна боронитиме кордон у разі напливу мігрантів. Міністр також розкрив деталі будівництва українського "інтелектуального кордону".
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Новини на Depo.ua